Про прошивку MIUI 9

MIUI 9

 

Нова версія прошивки MIUI побачила світ в липні 2017 року. Наприкінці першого тижня вересня вона була розповсюджена майже на всі смартфони Xiaomi.

Знайомство з нею почнемо з інтерфейсу, основних сторінок і налаштувань.

Після першого налагодження прошивки і персоналізації  даних, вас зустрічає робочий стіл.

Зробіть свайп на ньому зверху донизу і ви побачите панель сповіщень. На ній розташовані швидкі перемикачі і сповіщення додатків і системи.

детальний опис MIUI 9

Швидкі перемикачі можна міняти місцями і виводити нові замість існуючих, натиснувши на кнопку Сортування. Сповіщення тепер можна сортувати за важливістю. Для неважливих на панелі сповіщень створюється окрема тека, куди вони складаються і через певний термін видаляються. Оголосити сповіщення важливим можна, якщо зайти у цю теку і натиснути на це повідомлення. Воно з’явиться на панелі. Якщо це зробити більше трьох разів, сповіщення від цієї програми чи системи назавжди буде визначатися системою як важливе і буде серед інших на шторці, або спливаючих на робочому столі. Режим сортування можна увімкнути у Налаштуваннях.

Налаштування MIUI 9

Першими нас зустрічають налаштування зв’язку. Тут можна налагодити приоритет SIM-карт, увімкнути або вимкнути мобільний Інтернет, MMS для кожної картки. Також можна увімкнути і відрегулювати Bluetooth, Wi-Fi, зробити смартфон точкою доступу для споживачів Wi-Fi сигналу, налаштувати VPN, вивести зображення екрану смартфону на телевізор тощо.

miui 9 інтерфейс

Тепер не потрібно копирсатися у меню, коли вам терміново потрібно вимкнути звук у смартфоні, наприклад, в кінотеатрі. Треба натиснути на кнопку Гучності і увімкнути “Беззвучний режим”, а також, визначити його тривалість. Після того, як час сплине, звук смартфона відновиться.

детальний опис MIUI 9

Переходимо до налаштувань зовнішнього вигляду. В MIUI 9 є багато опцій для екрану, у тому числі, можна увімкнути режим читання і створити графік, за яким він буде вмикатися, вибрати розмір шрифту, обрати шпалери робочого столу і загальну тему оформлення.

miui 9 інтерфейс

miui 9 інтерфейс

miui 9 інтерфейс

Тепер переходимо до налаштувань безпеки та екрану блокування. Можна задати пароль блокування, SIM-карти, пароль конфіденційності (для чутлививх до безпеки додатків, таких як Галерея, Нотатки та ін.). Нарешті, можна налаштувати розблокування смартфону за допомогою сенсору відбитків пальців (для моделей, де він є).

Але є ще функції для розблокування екрану. Наприклад, можна розблокувати екран натисканням кнопки Гучності. Також, подвійним натисканням кнопки Гучність вниз можна увімкнути Камеру, не розблоковуючі екран. Всі ці опції треба налагодити і увімкнути у Налаштуваннях Екрану блокування.

детальний опис MIUI 9

Також можна показувати всі сповіщення, ім’я власника та рівень заряду батареї на екрані блокування, до того ж, можна увімкнути режим блокування від випадкових натискань (наприклад, у кишені) і розблокування за допомогою Bluetooth пристрою (наприклад, фітнес-браслету).

І пароль конфіденційності, і пароль блокування (це різні паролі) можуть бути задані на вибір у вигляді PIN-коду з чотирьох цифр, паролю з цифр і буков, графічного ключа і відбитку пальця. Це значно підвищує рівень безпеки вашого смартфону і ваших даних.

детальний опис MIUI 9

Також детально можна налаштувати вміст рядку стану (верхньої полоски на екрані з даними). Можна увімкнути відображення швидкості мережі, рівня заряду батареї, назви оператора, іконки сповіщень.

Сповіщення програм тепер встановлюються окремо для кожного додатку. У меню налаштувань Сповіщення можна задати кожній програмі вид і зміст повідомлення. Це може бути індикація світловими засобами, спливаючим сповіщенням, цифрою на іконці додатку і текстом на Панелі сповіщень.

детальний опис MIUI 9

детальний опис MIUI 9

У MIUI 9 можна створити Друге сховище. Це функція, подібна до другого користувача у системі Windows чи iOS, або Linux. Друге сховище дозволяє додати інший профіль, із своїм набором налаштувань, додатків, інформації, яка зберігає конфіденціальність для інших користувачів.

Можна зробити робочий і домашній профілі з відповідними наборами додатків і доступних даних.

Також в MIUI 9, як і у попередній версії, є Дитячий режим. Він подібний до Другого простору, але, на відміну від нього, має фіксовані налаштування. У Дитячому режимі користувач не має доступу до інформації, не може запускати певні додатки, виходити до Інтернету. З такою функцією дитина, або гість не наробить шкоди на вашому смартфоні і не дізнається конфіденційної інформації.

детальний опис MIUI 9

В прошивці MIUI багато уваги приділено економії заряду батареї. Налаштувань енергозбереження багато і вони перетинаються з окремим додатком Безпека. Ви можете обрати графік економії батареї, надати кожному додатку свої правила споживання. Є можливість зробити загальні налаштування для системи, наприклад, вимикання додатків у фоні.

Правильне налагодження споживання батареї дозволяє подовжити роботу смартфона на півдоби при не дуже активному використанні.

детальний опис MIUI 9

детальний опис MIUI 9

детальний опис MIUI 9

детальний опис MIUI 9

В MIUI 9 є сенсорний помічник, який полегшує роботу з екраном. Окрім того, що він спрощує натискання на маленькі елементи, при довогому натисканні на нього, він розкривається у невеличке меню, на яке можна завести функції, що найчастіше використовуються. До речі, у Налаштуваннях можна також призначити такі функції фізичним і сенсорним кнопкам. Наприклад, кнопка Живлення може виконувати роль кнопки Старт/Стоп для Плеєра.

детальний опис MIUI 9

Тут можна налаштувати і жести, якими буде керуватися ваш смартфон.

 

Звук в MIUI 9

Для відтворення музики в MIUI є додаток Музика.  Він дозволяє слухати локальні музичні файли, а також музику з онлайн-сервісів. Для локальної музики додаток може завантажувати обкладинки альбомів і тексти пісень. Можливе сортування треків за назвами альбомів, виконавців, датами, жанрами. Є можливість відмічати улюблені композиції, які вносяться до окремого списку.

Можливо перемішати композиції, грати їх за алфавітом (за замовчуванням).

Для керування звуком у Налаштуваннях є окремий пункт. MIUI 9 має декілька налаштованих звукових профілів для різних навушників виробництва екосистеми Xiaomi. Також є еквалайзер. Взагалі, звуковий тракт у смартфонах Mi дуже непоганий, звук гарний, можливостей для налаштування вистачає.

Є широкі і зрозумілі можливості для того, щоб призначати мелодії рінгтонами і сигналами сповіщень.

 

Робочий стіл та інші додатки MIUI 9

 

Почнемо з екрану блокування. Якщо потягнути екран праворуч, відкриється меню, де можна швидко увімкнути ліхтарик і пульт дистанційного керування. Якщо потягнути ліворуч, відкриється Камера.

На великих екранах можна користуватися режимом Однієї руки. Єкран стає меншим і ним зручно керувати однією рукою.

Додаток Mi Mover дозволяє переносити інформацію з одного смартфона з MIUI на інший.

miui 9 інтерфейс

В MIUI є можливість використовувати клонування важливих додатків, наприклад, додатку Facebook. Ви отримуєте дві повноцінних програми. Якщо у вас більше одного акаунта у соціальній мережі – це дозволить вам одночасно бути в обох.

miui 9 інтерфейс

У додатку Безпека можна регулювати додатки. Можна задавати або вимикати автозапуск окремим додаткам. При запуску системи будуть працювати лише ті додатки, яким ви дали дозволи, і система буде працювати швидше. Також можна кожному додатку дозволити чи заборонити використовувати Wi-Fi, мікрофон, камеру, Інтернет, та ін.

Можна також одночасно користуватися двома відкритими додатками завдяки функції розділеного екрану. Вона вмикається при натисканні лівої кнопки Задач.

Функцію Розділеного екрана підтримують не всі додатки.

 

На головному робочому столі є дві теки. Одна – з додатками Google (Xiaomi все більше приділяє уваги інтеграції з сервісами пошукового гіганта у глобальних прошивках), інші – з головними додатками MIUI. З деякими з них ми вже познайомилися, про інші мова попереду.

детальний огляд MIUI 9

детальний огляд MIUI 9

В додатку Безпека можна налаштувати використання ресурсу батареї, зробити очищення і оптимізацію внутрішньої і оперативної пам’яті, перевірити файли на наявність вірусів і керувати використанням Інтернет-трафіку. Також можна керувати дозволами додатків, редагувати Чорний список.

детальний огляд MIUI 9

українська фан-спільнота MIUI

Калькулятор MIUI на даний момент є одним з найкращих додатків цього виду для Android. Він може рахувати проценти, робити інженерні розрахунки, конвертувати міри різних систем вимірювання, переводити суми у різних валютах одну в одну за поточним курсом, розраховувати іпотеку тощо. Цей неймовірно вдалий Калькулятор Xiaomi випустила в якості окремого додатка на Google Play Store.

детальний огляд MIUI 9

Будильник, Радіо і Диктофон практично не змінилися. Вони прекрасно роблять свою роботу і їх налаштування зрозумілі і ефективні.

В MIUI 9 з’явився додаток Запис екрану. Він дозволяє записувати всі дії, навіть якщо сам він знаходиться у фоновому режимі. Так виглядає Запис екрану у режимі очікування.

Додаток Сканер може просканувати баркод, QR-код, візитівку і навіть, розпізнати документ. Але з документами кирилицею поки що справи не дуже, такий текст він не розпізнає.

Додаток Телефон тепер в глобальній прошивці шукає контакти і кирилицею.

Важливий додаток Камера практично не змінився з попередніх версій.  Камера має декілька фільтрів зображення, редактор, де можна зробити прості корегування знімку – обрізати його, покращити Яскравість-Контрастність-Різкість-Насиченість та ін. До того ж, у Камери є режими зйомки: Нічний, Ручний, Вибір сюжетів, Панорама і ще декілька. Для двокамерних смартфонів у додатку є режим глибини різкості і 3D. У режимі відео камера може знімати таймлепс (зйомка кадрів через певний час) і уповільнене відео.

камера в MIUI 9

камера в MIUI 9

камера в MIUI 9

У додатку Галерея, що пов’язане з Камерою, з’явився інтелектуальний пошук по зображенням. Галерея сортує ваші фото, використовуючи функцію розпізнання облич.

Вона автоматично створює альбоми, наприклад, Скріншоти, Люди тощо.

Додаток Погода може давати прогнози до 10 днів, також уточнює погодинні прогнози кілька раз на день. Воно також дає поради кожного ранку, чи потрібно вам взяти парасольку, чи вдягнути калоші.

Додаток Файловий менеджер полегшить вам операції з файлами. Щоб вам було легше шукати файли, він автоматично сортує їх за типами, або назвами. У менеджері ви завжди можете дізнатися про стан пам’яті вашого пристрою.

Додаток Нотатки дозволяє вам робити швидкі записи важливої інформації. Тепер у Нотатках можно супроводжувати текст картинками, міняти фон нотатки. Нотатки, як і SMS-повідомлення і журнал викликів синхронізуються з Mi Cloud, якщо ви увімкнули синхронізацію у Налаштуваннях (рекомендується), і ви ніколи не загубите свої важливі нотатки.

Додаток Пульт дозволить вам керувати будь-яким пристроєм, який сприймає команди від ІЧ випромінювача, який є на смартфонах Мі. У базі додатку багато пристроїв різних брендів, тому смартфон легко з’єднується з ними і дає можливість дистанційного керування.

Додаток Новини приносить вам свіжі новини щоранку, але тільки англійською мовою і про Індію. Для того, щоб читати новини українською чи російською, треба встановити броузер Опера з рідером RSS-каналів.

А найкращі новини про прошивку MIUI, відповіді на питання, опис пристроїв екосистеми Mi  вам принесе додаток нашої офіційної фан-спільноти MIUI в Україні.

Завантажити його можна ТУТ.

Ми бажаємо вам приємного спілкування з оновленою прошивкою MIUI 9, глибоко вивчення всіх її функцій і успішного їх використання!

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.