Про прошивку MIUI 8

Про прошивку MIUI 8

особливості прошивки MIUI 8

MIUI 8 Україна

MIUI  – це дуже зручний програмний комплекс, який зібрав в собі всі переваги популярних інтерфейсів операційних систем для мобільних пристроїв. Розглянемо найновішу версію прошивки MIUI, яка базується на операційній системі Android.

Спершу користувача зустрічає головний робочий стіл. Стиль іконок, шрифти, вигляд годинника оновлено, і виглядають вони сучасно і модно.

miui8-001 miui8-002

Відкриємо теку службових програм MIUI. Плаский і простий дизайн приваблює. У новій прошивці зовсім немає розмитих деталей і тіней.

Почнемо с вивчення кожного додатку, які допомагають нам працювати і розважатися з потужними смартфонами Mi.

Додаток Mi Account

Це центр керування головним акаунтом для смартфонів Mi. За допомогою акаунта можна керувати розумними пристроями Xiaomi, проводити фінансові операції (тільки для китайських користувачів), зберігати свої фотографії, нотатки, СМС-повідомлення у хмарному сховищі, а також розшукати свій смартфон, у випадку його крадіжки.

miui8-003

Додаток оновлення. За допомогою цієї програми можна оновлювати прошивки на нові версії автоматично, або вручну при встановленні іншого типу прошивки.

miui8-004

Додаток Годинник/Секундомір/Будильник

Можна поставити кілька будильників і запрограмувати їх поведінку згідно днів тижня, а також графік спрацювання.

miui8-005

Додаток Диктофон

За допомогою цього додатку можна записувати голос. Молодші моделі смартфонів не підтримують зовнішній мікрофон. але вбудований пише все дуже чітко. Записувати можна стільки треків інтерв’ю, скільки вистачить пам’яті чи заряду батареї. Під час запису інтерв’ю можна робити мітки у цікавих і важливих місцях, щоб потім було зручно їх знайти.

miui8-006 miui8-007 miui8-008

Додаток Файл Менеджер

Файл Менеджер – головний додаток для оперування файлами на смартфоні. Він дає доступ до файлової системи внутрішньої пам’яті і SD-карти. Якщо на смартфоні немає прав рут, деякі системні теки не будуть показані. Натомість на першій сторінці Файл менеджеру є зручна система коротких посилань на головні розділи по типам файлів і згідно популярності тек. Також на вкладці Останні можна побачити останні файли, що біли у користуванні, а на вкладці Пристрій – всю файлову систему.

miui8-009 miui8-1--001  miui8-1--002

Додаток Компас

Компас в MIUI – унікальний додаток. Він дозволяє не тільки побачити своє положення стосовно сторін світу, але й показати азімут. Для цього у режимі компасу смартфон треба підняти і направити камерою у бік сторони вашого руху. З’явиться зображення, на якому будуть дані вашого положення і азімут руху.

miui8-010 miui8-011

Додаток Відео

Додаток відео виглядає як Галерея, частиною якої він і є. У ньому можна побачити список альбомів, а в альбомах – галерею відеофайлів. Також можна подивитися відеофайли на хмарному сховищі Mi Cloud і скористатися функцією Mi Drop для передавання файлів із смарфтону на смартфон.

miui8-012

Додаток Пошта

Це повноцінний поштовий клієнт з безліччю функцій.

miui8-013

 Додаток Завантаження

Тут можна побачити і отримати швидкий доступ до файлів, які ви завантажили з Інтернету. Новий дизайн тут також відображається гарно.

miui8-014

Додаток Звіти

Дуже гарно виглядає у новому дизайні і додаток Звіти. Тут можна відправити свої зауваження щодо некоректної роботи того, чи іншого додатку чи сервісу. Система звітів розділена на розділи, тому, якщо у вас щось негаразд з камерою – пишіть розробникам у розділ Камера.

miui8-015

Додаток Теми

Найяскравіший додаток Теми, на жаль, неможливо локалізувати, тому що він є частиною китайського сайту тем для смартфонів і завантажується прямо звідти. Але інтерфейс додатку локалізовано. Теми можна обирати за популярністю, ціною і тематикою.

miui8-016

Додаток Мі пульт допоможе вам керувати усіма пристроями, які підтримують ІК керування, своїм смартфоном. В додатку вже є список найбільш часто вживаних пристроїв, але в нього можна додати і свій.
Screenshot_2016-06-21-22-02-22-711_com.duokan.phone.remotecontroller

Додаток FM радіо

За допомогою цього додатку можна слухати місцеві радіостанції (Не Інтернет радіо). У деяких моделей, які призначені виключно для китайського внутрішнього ринку (Mi 4C, Redmi 3pro, та інших, радіо може не працювати з локальними радіостанціями, цей баг виправлений в локалізованих прошивках.

Screenshot_2016-06-21-22-03-01-655_com.miui.fm

Додаток Калькулятор

Калькулятор зазнав багато змін. По-перше, доданий інженерний режим, по-друге, тепер калькулятор може рахувати проценти, по-третє, в нього вбудований конвертер валют (гривні поки що немає, українська фан-=спільнота працює над вирішенням цього питання).

Screenshot_2016-06-21-22-03-11-862_com.miui.calculator Screenshot_2016-06-21-22-03-25-165_com.miui.calculator

Додаток Сканер

Цей додаток сканує QR коди. Він вбудований в додаток Камера, тому можна використовувати Камеру чи Сканер на вибір.

Screenshot_2016-07-26-14-19-29-690_com.xiaomi.scanner Screenshot_2016-07-26-14-19-15-595_com.xiaomi.scanner

Але це ще не все. Сканер може сканувати візитки і заносити дані прямо у Контакти. Для цього треба навести сканер на візитку, обрати мову розпізнавання і отримати результат. Української мови поки що немає.

Screenshot_2016-07-26-14-05-00-661_com.xiaomi.scanner Screenshot_2016-07-26-14-05-18-943_com.android.contacts

Також сканер може сканувати документи. Але вибір мов ще менший. Тому для нас ця функція поки що не корисна.

Screenshot_2016-07-26-14-06-46-739_com.xiaomi.scanner

На цьому додатки Офісу вичерпані.

Подивимось на інші додатки, які нам пропонує MIUI 8.

У новій прошивці є можливість використовувати шість шрифтів – від XS до XXL. Великі шрифти призначені для людей з поганим зором.
У MIUI 8 докорінній переробці піддалася шторка сповіщень. Тепер вона поєднана з ярликами швидкого доступу до налаштувань, і досить двох рухів, щоб увімкнути Wi Fi, Bluetooth, GPS. Користувачі можуть самі вибирати, які ярлики їм поставити на панель.

Одна з найважливіших складових інтерфейсу сучасного смартфона – Фотогалерея, теж зазнала значних змін. Тепер фотографії в ній розташовані в хронологічному порядку. Також вони сортуються по автоматично створюваним альбомами, таким, як, наприклад, Скріншоти. Крім того, в Галереї з’явився альбом Особи, в який складаються фотографії, особи на яких були розпізнані смартфоном. Вам залишається тільки дати їм імена і кожен з ваших знайомих або членів сім’ї отримає свій альбом в вашому смартфоні.

Крім цього, тепер вибирати зображення стало ще легше, це можна зробити одним рухом пальця. Так само просто стало відправляти свої фотографії в соціальні мережі або ділитися ними з друзями по електронній пошті, Bluetooth або Mi Mover.
  
Фотогалерея оснащена набором фільтрів і повноцінним фоторедактором, який дозволяє обрізати фотографію, змінити її розмір, поліпшити яскравість, насиченість і контрастність.

  

  

Вбудований в Галерею відео редактор дозволяє розрізати, склеїти фрагменти відеофайлів, а також додати в них титри і інші написи.

Повністю перероблене Нотатки дозволить створити ілюстрований каталог ваших записів і завдань. Нотатки синхронізуються з Mi-акаунтом і це дозволить не забути важливі моменти або плани, а також обійтися без сторонніх додатків.

Дуже важливою відмінністю MIUI 8 від попередніх прошивок, а також, від подібних надбудов над ОС Андроїд, є можливість клонувати додатки.
Наприклад, у вас є кілька акаунтів в Facebook. Щоб не перелогініваться кожен раз, коли вам потрібно написати в тому чи іншому акаунті, потрібно просто клонувати додаток і в кожному авторизуватися в свій аккаунт.
Клонована додаток створює свої папки з даними і ніяк не перетинається з «батьком», дозволяючи користуватися ним як окремим додатком.
Клонована додаток має відповідний значок на іконці.

Логічним продовженням ідеї розмежування прав доступу є Подвійний простір – найпрогресивніше рішення в MIUI 8.
Ця опція дозволяє не просто клонувати додаток, а створити ще один робочий простір, в який можна зайти з іншим паролем або відбитком пальця. Фактично, це реалізація багатокористувацького режиму.
Для кожного простору існує свій набір додатків, логінів, паролів і даних. Також кожне з просторів можна прив’язати до різних Mi-акаунтів.

Ще одним корисним додатком, яке з’явилося у восьмій версії прошивки MIUI, є Quick Ball. Це маленький помічник, при натисканні на якого з’являється додаткове меню швидкого доступу до функцій або додатків системи. При необхідності, його можна викликати натисканням на екран, а в решту часу – заховати за кромкою екрану.

У прошивці MIUI 8 також можна зробити «довгі скріншоти», тобто, «зняти» не тільки вміст екрану, а також, наприклад, зміст веб-сторінки повністю, з областями, прихованими за нижньою межею екрану.
Крім цього, в новій прошивці реалізована можливість записувати відео з усім, що відбувається на екрані смартфона. Це дозволяє ділитися скрінкастами, створювати онлайн відео уроки та ін.

Ви можете зберігати часто використовувані фрази, щоб в потрібний момент скористатися ними для швидкого набору тексту або SMS повідомлення.

Компанія Xiaomi цінує конфіденційність своїх користувачів, тому в додатку дзвінків і SMS повідомлень вже вбудовані фільтри, що захищають власників смартфонів від спаму, дзвінків торгових агентів та інших небажаних контактів. Фільтрація відбувається на основі існуючих списків небажаних номерів і адрес, регулярно поповнюються користувачами. У той же час, повідомлення з кодами підтвердження або оповіщення від сервісів і магазинів, відокремлюються від решти кореспонденції в списку SMS повідомлень, щоб на них було легше відреагувати.

Також, прямо в тексті повідомлення ви можете вибрати дію: створити завдання, поповнити рахунок, заблокувати адресат тощо.

Також смартфон з MIUI 8 може грати роль універсального пульта управління. Тисячі пристроїв, внесених в дані програми, відгукнуться на команду вашого смартфона.

Синхронізація майже всіх даних вашого смартфона з хмарним сховищем Mi Cloud позбавить вас занепокоєнь про втрату даних: телефонів, SMS повідомлень, заміток, налаштувань системи і даних додатків. Навіть якщо з вашим смартфоном щось трапиться, або він буде вкрадений, ви легко можете відновити всі свої дані, включаючи фотографії, скріншоти, записи диктофона і багато іншого, під’єднавшись до свого Мі-аккаунту.
Також Mi Cloud дозволить вам визначити місцезнаходження вашого смартфона.

MIUI 8 – це дуже зручний програмний комплекс, який зібрав в собі всі переваги популярних інтерфейсів операційних систем для мобільних пристроїв.
Успішних вам роботи і розваг зі смартфонами Xiaomi і MIUI 8!

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.