Як знімати фотографії з довогою експозицією на смартфони Mi

12 Листопад 2018

Коментарі:

2
 Листопад 12, 2018
 2
Категорія: Новини

Ось і прийшов час темної пори року, коли Сонце сідає вже о п’ятій, а життя після робочого дня тільки починається. Як робити фотографії в умовах низької освітленості?

По-перше, треба зайти у режими зйомки додатку Камера і вибрати “Нічний режим”. У сутінках це може допомогти отримати більш-менш нормальні кадри.

Друга порада, яку дають знайомі з процесом зйомки люди новачкам – підіймати чутливість. Чутливість у додатках камери на смартфонах Mi підвищується збільшенням значення ISO.

Але такий шлях має і негативні сторони.  Підвищення чутливості збільшує шум на фотографії, а автоматична обробка робить фотографію нечіткою і “мильною”. І це не вада мобільної платформи, такі ж алгоритми використовуються і у більш потужних портативних фтоапаратах з тим же результатом.

Третій варіант – перейти у “Ручний режим” і скористатися штативом. У якості штатива треба брати трипод – великий, професійний, або маленький портативний в залежності від умов зйомки.  Монопод навряд чи зарадить в такому випадку, бо його все одно треба тримати у руці і дихання, биття серця і підсвідомий пошук рівноваги будуть визивати тремтіння або зсув картинки.

Перед тим, як ви встановили смартфон на штатив, треба обрати правильний режим.

Треба обрати значення ISO близьким до 400-600. При менших, картинка буде темною, при більших – з’явиться забагато шуму.  Витримку треба ставити у діапазоні від 10 до 40 секунд в залежності від задач.

Якщо ви знімаєте нічний пейзаж, на якому є джерела світла, підійде і 10 секунд з ISO 400. Якщо вам треба фотографія зоряного неба, або моря у майже повній темряві, треба ставити 45 секунд при ISO 600-800.

Для зйомок концерту достатньо виставити ISO 1000 і знімати з рук з витримкою 1/30-1/60 секунди. Але все одно об’єкти, що рухаються, будуть на фотографії розмитими.

Не менш важливо налаштувати правильно колірну температуру, або, як кажуть, баланс білого.

Нам знадобиться діапазон від 1000 К до 5000 К. При цьому в темряві при освітленні рівня вогню свечі, потрібно ставити 1000 К, для зйомки світанку/заходу Сонця треба оперувати температурами 3000 К – 4500 К. Від 1500 К до 3000 К вміщається весь діапазон природних колірних температур вечірніх годин, а також освітлення у приміщенні (за виключенням люмінесцентних ламп, їх температура становить близько 5000 К).

Але не забувайте, що якщо ви знімаєте кольорове освітлення на концерті, декоративне світло у місті, ці правила не діють і колірну температуру доведеться обирати експериментальним шляхом.

Для фотографій, які не соромно повісити дома на стінку, слід все ж використовувати фотокамери з великими розмірами сенсорів і відносно світлими об’єктивами.  А для того, щоб розмістити фото в Інстаграмі, або інших соціальних мережах, можна скористатися нашими порадами. Адже результати, яких досягли фотографи смартфонами, говорять про те, що все можливо.

Коментарі

  1. Aleksandr сказав:

    Серьезно? Много ли смартов Xiaomi дают возможность поставить выдержку “В”?

    • Mi Messenger сказав:

      а при чем тут В? достаточно десятка секунд. новые смарты дают возможность до 32 с.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2019 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.