Як вирішити проблему визначення телефону, підключеного до ПК, в якості МТР-пристрою

21 Червень 2017

Коментарі:

4
 21 Червня, 2017
 4

Після одного з чергових оновлень на комп’ютерах з Windows, починаючи з 7-ї і вище версій, користувачі Android-смартфонів можуть зіткнутися з такою проблемою. Підключений до ПК телефон перестає визначатися комп’ютером в якості МТР-пристрою.

Як відомо, Android, у цілях безпеки не дозволяє ПК напряму звертатись до пам’яті смартфона, тобто визначати його як знімний пристрій (зовнішній диск). Взаємодія відбувається за спеціальним МТР-протоколом. Недоліки цього протоколу зазначались неодноразово. Наприклад, внаслідок транзакційного доступу передача даних виконується дуже повільно. У той же час, завдяки такому рішенню можна від’єднувати пристрій у “гарячому режимі”, тобто висмикнути його у будь-яку мить, або просто вимкнути комп’ютер, не переймаючись щодо втрати даних. Відповідну транзакцію не буде завершено, і пристрій просто “відкотиться” до попереднього стабільного стану.
І хоча МТР на Windows не працює як звичний файловий менеджер, Android, завдяки спеціально розробленому додатку, дозволяє “своїм” смартфонам майже не помічати цього, і спілкуватись з пам’яттю телефону як зі звичайною файловою системою. Є ще багато недоліків у протоколу МТР, але зараз ми поговоримо не про це. Головне ж, щоб він хоч якось працював. А тут така біда… Ще й до того, що пристрій не визначається системою, у разі спроби автоматичного оновлення драйвера диспетчер пристроїв повідомляє про помилку: “Неправильна секція установки служби в цьому INF-файлі”.

Та, як виявляється, це теж лікується. Причину помилки поки встановити не вдалося, але проявлятися вона може на різних версіях Windows, а також на різних моделях Android-смартфонів.

Спочатку кілька простих способів.

 1. Завантажити на сайті Microsoft драйвери. До того ж, не забуваймо про необхідність увімкнути режим налагодження по USB на своєму смартфоні. Для цього треба зайти у Налаштування-Про пристрій і натиснути 8 разів на номер прошивки. Ви отримаєте доступ до меню розробника. Знайти його можна у Налаштуваннях-Додатково. Там і увімкнете налагодження по USB.

2. Користуючись засобами системи можна спробувати встановити ці драйвери із системи. Заходимо у теку C:\Windows\INF , знаходимо там файл wpdmtp.inf, натискаємо на нього правою кнопкою миші і обираємо Встановити (Install).

Якщо це не допомагає, зробимо класичним способом.

Отже, приступимо. Через меню “Пуск” відкриваємо “Диспетчер пристроїв”.


Нам потрібно у “Диспетчері пристроїв” побачити зображення саме нашого пристрою. Для прискорення подальших дій вдамося до невеликих хитрощів. Декілька разів витягнемо з роз’єму та вставимо кабель, що з’єднує наш смартфон з ПК. При цьому уважно дивимось і намагаємось побачити – який пристрій буде підключатися та відключатися. Швидше за все, ви його знайдете у розділі “Інші пристрої”.
Через контекстне меню (яке з’явиться після натискання на зображення пристрою правою кнопкою миші) обираємо “Оновити драйвери”.


Нам буде запропоновано або доручити Windows автоматично підібрати драйвер, що найбільше підходить для нашого смарфтона (але ми вже здогадуємося, чим це може скінчитися), або провести його пошук вручну. Цей варіант і оберемо.

Далі тиснемо на посилання “Вибрати драйвер зі списку драйверів, що вже встановлені”.


Серед списку пристроїв, що відкриється, обираємо “Переносні пристрої” та тиснемо “Далі”.


У вікні, що відкриється після цього, обираємо “USB-пристрій МТР”. Також натискаємо кнопку “Далі”.


Windows “підхопить” зі смартфона необхідний драйвер і встановить його. Якщо все вийде (а вийти повинно), ви побачите повідомлення про успішне встановлення драйвера.
Та зовсім перестати хвилюватися можна тоді, коли ви побачите правильне відображення вашого пристрою у “Диспетчері пристроїв”.


А також у “Провіднику” на комп’ютері.

Коментарі

 1. Саня сказав:

  Це одноразова процедура…

 2. Юрий сказав:

  Сколько будет у меня Сяоми редми 4 а столько я его буду тролить всем друзьям и знакомым за абсурдный подход к простому сопряжению устройства и компьютера. Фирма охерела! Да кто из простых юзеров справится с тем, что вы тут понаписывали? Думаете девочка после школы – это системный программист? На сайте нет даже драйверов! Советы типа найдите драйвер для своего устройства в гугле все равно что послать нахер!!!

  • Mi Messenger сказав:

   Никаких особенных драйверов нет. Телефон определяется как usb накопитель, драйверауже предустановлены. Вот ни разу никаких проблем не было ни с одним из 6-ти телефонов этого бренда.
   Соединил, выбрал протокол и пользуюсь.

 3. Іван сказав:

  Дякую, вийшло 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.