Як відновити заблокований смартфон, який спіймав бутлуп після прошивки?

8 Серпень 2016

Коментарі:

60
 8 Серпня, 2016
 60

У зв’язку з тим, що дуже багато користувачів смартфонів Mi 4C, Mi Note pro, Redmi Note 3 pro вчасно не розблокували завантажувач, оновили прошивку і отримали бутлуп (це також стосується і інших моделей), спробуємо розібратися, як треба вирішувати цю проблему.

По- перше, найголовніше: якщо ви отримали бутлуп (логотип на чорному екрані і нескінченне миготіння крапок), не чекайте, доки розрядиться акумулятор. Почекайте максимум 20 хвилин, і якщо завантаження не почалося, вимикайте смартфон негайно! Ви не можете контролювати стан заряду акумулятору, і якщо він сяде у вас в процесі прошивки і реанімації смартфона, то буде лише один вихід – нести його до сервіс центру, або шукати когось з таким смартфоном, щоб зарядити акумулятор.

По-друге, починаємо готуватися до реанімації вашого пристрою. Для цього нам знадобиться комп’ютер.

Нам знадобляться драйвери ADB, але с початку треба у Віндовз вимкнути перевірку цифрового підпису. Це робиться так:

Windows XP

 

Відкриваємо командний рядок (cmd.exe)
У ньому виконуємо команду gpedit.msc

Відкриється Редактор локальної групової політики. Знаходимо Конфігурація користувача – Адміністративні шаблони – Система – Установка драйвера. У правій половині вікна знаходимо Цифровий підпис драйвера пристроїв. Два рази натискаємо на цьому пункті і вибираємо Змінити. У цьому вікні вибираємо пункт Відключити. Застосувати і ОК.

 

Windows 7

 

Перший спосіб:
Відкриваємо меню «Пуск», в рядку пошуку пишемо: cmd.exe правою кнопкою на нього і натискаємо «запустити від імені адміністратора».

Відкриється командний рядок, вводимо по черзі 2 команди: bcdedit.exe / set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS bcdedit.exe / set TESTSIGNING ON

Далі перезавантажуємо комп’ютер, якщо все вийшло, то в нижньому куті робочого столу Ви побачите напис про тестовий режим.

Щоб потім повернути все на місце, знову відкриваєте так само консоль і вводите bcdedit.exe / set TESTSIGNING OFF і перезавантажуєтесь. Напис зникне.

Другий спосіб: Під час включення комп’ютера, після етапу завантаження BIOS, часто натискаємо «F8». З’явиться меню «Додаткові варіанти завантаження». Вибираємо «Відключення обов’язкової підпису драйверів». F8 спрацьовує не завжди з першого разу, тому якщо не вийшло, можна або повторити 2-3 рази, або вдатися до альтернативного способу.

 

Windows 8

 

Для того, щоб відключити перевірку цифрового підпису на Windows 8, необхідно завантажитися в меню вибору параметрів завантаження системи. Для цього натискаємо клавіші Win + I і, затискаючи клавішу Shift, вибираємо «Вимкнення» -> «Перезавантаження».

При вимиканні комп’ютера з’явиться сторінка параметрів вимикання, необхідно вибрати «Діагностика». На наступній сторінці вибираємо «Додаткові параметри». Далі йдемо в «Параметри завантаження » (Налаштування опцій завантаження Windows). Просто тиснемо «Перезавантажити» і чекаємо, коли система завантажиться до наступного кроку.

Після перезапуску ми опинимося на сторінці вибору параметра завантаження системи. Тобто система завантажитися в тому режимі, який ми виберемо на даній сторінці. У нашому випадку необхідне завантаження в режимі «Відключити обов’язкову перевірку підпису драйверів», тому тиснемо клавішу F7. Після натискання клавіші F7, система завантажиться в режимі, який дозволить встановити будь-який драйвер без цифрового підпису. Але пам’ятайте: дані драйвера ви встановлюєте на свій страх і ризик.

 

Windows 10

 

Затискаємо кнопку «Shift» і натискаємо «Пуск» -> «Вимкнення» -> «Перезавантаження». Після перезавантаження з’явиться вікно «Вибір дії».
Вибираємо «Пошук і усунення несправностей» -> «Додаткові параметри» -> «Параметри завантаження» -> «Перезавантажити». Після перезавантаження ми побачимо вікно «Параметри перезавантаження» натискаємо «F7» і чекаємо коли вінда перезавантажиться.

 

Але взагалі драйвери можуть встановитися нормально без проблем, тому спробуйте спочатку їх встановити, а потім вдаватися до дій, описаних вище.

Драйвери можна завантажити ТУТ, або далі у тексті за посиланням.

Далі робимо такі дії:

1. Завантажуємо драйвери і встановлюємо.
2. На диску С у корні треба зробити теку. Хай вон називається fastboot.
3. Завантажуємо цей архів і розпаковуємо його у теку fastboot. Розпаковуйте уважно, щоб не було вкладених тек типу fastboot/fastboot.

Ось картинка:

Skrinshot-04-08-2016-184532

4. Завантажуємо драйвери Qualcomm (Ще раз перевірте, щоб ваш смартфон працював на йому процесорі, не МТК, для нього є інша процедура).
5. Вводимо телефон в режим fastboot (затискаємо гучність вниз і кнопку живлення поки не з’явиться зображення зайця в вушанці).
6. Підключаємо телефон до ПК, відкриваємо диспетчер (правою кнопкою миші “Мій комп’ютер” – диспетчер пристроїв). Відкриваємо командний рядок (Пуск – Виконати – cmd).
7. Пишемо команду cd c: \ fastboot і тиснемо Enter.
8. Далі перевіряємо, чи визначився наш телефон на ПК, пишемо команду: fastboot devices і тиснемо Enter. Отримуємо відповідь рядок з ідентифікатором нашого девайса: в командному рядку пишемо далі команду fastboot oem edl. Після даної команди телефон переходить з режиму fastboot в download (EDL – emergency download mode).

1a

9. Бачимо новий виявлений пристрій в COM-портах (для пристроїв Redmi може відображатися MTK в залежності від процесора).

2b

10. Завантажуємо і встановлюємо Mi Flash (тільки для Windows x64).
11. Завантажуємо оригінальну fastboot прошивку 6.1.7 (в данному випадку для цих смартфонів, але і для інших шукайте на офіційному сайті).

Mi 4C
Mi Note pro

12. Створюємо на диску С теку, хай вона буде називатися 123.
13. Розпаковуємо у неї архів з прошивкою. Щоб коректно розпакувати tgz архів, треба користуватися програмою 7zip, чи іншою, що підтримує такі архіви.

Ось так буде виглядати вміст теки 123.

4d

14. Запускаємо Mi Flash, натискаємо Refresh. Ви повинні у списку пристроїв побачити якийсь запис. Це і є ваш пристрій.

3c

15. Вказуємо шлях до нашої прошивкі: натискаємо Browse і вибираємо C: \ 123.

Внизу бачимо 3 галочки:

flash all wipe – повне очищення всієї пам’яті, стирає абсолютно все.
flash all except storage – очищення всього, крім внутрішнього сховища (будуть збережені фото, відео та інші файли з внутрішнього сховища) (РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ).
flash all except data storage – очищення тільки системного розділу, внутрішнє сховище і розділ data буде збережений (контакти, дані додатків та іншого).

Дану опцію можна вибрати у безвихідному випадку, якщо у вас немає резервних копій контактів, повідомлень і т.д., а вони вам вкрай важливі.
16. Натискаємо кнопку Flash і очікуємо успішного завершення процесу прошивки. Після всього телефон самостійно включиться, побачимо лого Mi, почнеться завантаження, кабель можна від’єднувати від PC.
17. Якщо телефон самостійно не почав завантажуватися, довго утримуємо кнопку включення і чекаємо появи лого Mi, від’єднуємо кабель.
18. Таким чином ви отримали робочу офіційну китайську прошивку MIUI 6.1.7.
У разі, якщо ви прошивали телефон в режимі flash all except data storage, при включенні можуть з’являтися різні помилки, але ваші контакти, повідомлення та інші дані програм не видалила. Саме час зробити зробити резервні копії необхідних даних. Далі ми можемо встановити прошивку з російською та українською мовами. Для цього спочатку встановлюємо TWRP Recovery.

Встановлюємо TWRP рекавері

1. На диску С:/ створюємо теку TWRP.
2. Завантажуємо і встановлюємо програму Xiaomi-TWRP-Flasher. (тільки для Windows x64).

Skrinshot-04-08-2016-184801

Skrinshot-04-08-2016-184858

3. Після установки програма автоматично запуститься. У телефоні переходимо в Налаштування – Додатково – Для розробників і включаємо пункт “USB налагодження” (Settings – Additional settings – Developer options – USB debugging). Якщо у вас немає цього пункта, заходимо у Налаштування-Про пристрій і натискаємо 8 раз на версію прошивки.

photo_2016-08-04_18-51-09-576x1024

4. Після цього вимикаємо телефон, потім входимо у режим fastboot: затискаємо одночасно кнопку гучності вниз і кнопку живлення до поява зайця в вушанці. Підключаємо телефон до ПК.
5. У програмі Xiaomi TWRP Flasher вибираємо потрібну нам модель телефону.

Skrinshot-04-08-2016-185237

6. Ставимо галочку With adb reboot. Натискаємо FLASH. Програма встановить TWRP Recovery, і телефон перезавантажиться в нього.

Skrinshot-04-08-2016-185334

7. Якщо TWRP запросить пароль, просто натискаємо на кнопку Cancel зліва внизу. (Якщо у вас TWRP 3.0.0 і вище – знизу праворуч вибираємо російську мову. Якщо TWRP 2.8.0 – мова буде англійська).
8. Готово. Тепер у вас встановлено TWRP Recovery, необхідне для установки локалізованих прошивок.

photo_2016-08-04_18-59-56-576x1024

photo_2016-08-04_18-59-53

photo_2016-08-04_18-59-59-576x1024

9. Проводимо слайдер зліва направо, тим самим підтверджуємо очищення даних (!!! Все дані додатків, в тому числі контакти, повідомлення будуть видалені. Фото, відео та інші файли у внутрішньому сховищі залишаться !!!) Далі входимо в меню Установка (Install ), шукаємо і вибираємо раніше завантажену прошивку MIUI 6.1.7 в пам’яті пристрою.

photo_2016-08-04_18-59-51-576x1024

photo_2016-08-04_18-59-48

10. Натискаємо Перезавантаження в систему (Reboot to system). Перший запуск телефону після прошивки може зайняти тривалий час. Якщо через деякий час після включення внизу екрану з’являється напис Android і починають бігати 3 точки, значить все добре.
11. Чекаємо старту, налаштовуємо телефон і відновлюємо необхідні резервні копії.

Увага: Якщо на Mi4c не встановлюється прошивка 6.1.7 через Mi Flash, то качаємо з офіційного сайту http://en.miui.com/a-234.html останню версію MIUI (Xiaomi Mi 4c Latest China Developer Version Fastboot File Download), встановлюємо її через Mi Flash за інструкцією вище. Далі щоб встановити локалізовану прошивку, нам буде потрібно в даному випадку пройти процес розблокування бутлоадеру і раз і назавжди позбутися проблем з оновленнями.

Дякуємо за поради нашим партнерам MIUI.SU. Картинки теж їхні.

Коментарі

 1. Ігор сказав:

  Доброго дня!
  Придбав нещодавно Mi4S. Нажаль, не знав, що його не можна автоматично оновлювати, тому відразу після вмикання оновив. В результаті отримав бутлуп.
  Відновлював зі цією інструкцією.

  Встаноив останню стабільну китайську прошивку з en.miui.com. Разлочив телефон (сервіс-центр допоміг). Встановив TWRP. Потім з рекавері встановив останню стабільну з цього сайту. В результаті – знову бутлуп.

  Повторив заново, тільки встановив девелоперські з en.miui.com та цього сайту. Знову бутлуп.

  Пробував встановити стабільну з en.miui.com, а з реквері – останню девелоперську звідси. Те ж саме.

  Я не можу встановити локалізовану прошивку. Завжди отримую бутлуп. В чому може бути проблема? Допоможіть, будь ласка, бо не хочеться відправляти телефон в сервіс-центр.
  Дякую.

  • Юрий сказав:

   Спробуйте прошивку від xiaomi.eu. Там є українська і російська. Ось тут девелоперська остання

   https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=93569

   а це стабільна

   https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=74403

   це прошивки для рекавері

   • Ігор сказав:

    Дякую за підказку. Але я не встиг спробувати ті прошивки – встала прошивка з miui.ua.

    Справа в тому, що Mi4S залочений. Щоб його прошити, треба додатково прошити unlock.zip з фастбут після команди fastboot oem edl.
    Але чомусь після встановлення локалізованої прошивки телефон знову лочиться – і отримаємо бутлуп.
    Рішення просте – зайти в фастбут та прошити unlock.zip. Після цього телефон нормально завантажується у встановлену локалізовану прошивку.

    Тобто, можливо, якщо ви отримали бутлуп після невдалого апдейта на пристрої з локом, достатньо буде просто прошити unlock.zip і все.

    • Юрій сказав:

     в мене стоїть прошивка miui Global 8.0 стабільна 8.0.5.0(LHOMIDG) хто може прошити мені на miuisu_v6.0.1_kenzo_6.10.13 (через віддалений доступ або локація Львів.) в мене Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 2. СаньОК сказав:

  доброго дня в мене Miui 7 6.3.31, невдається поставити TWRP по вашій інструкції, програма сказала що все поставилось, телефон не виходив з фастбуту сам мусив його вимкнутим і увімкнути вручну, та телефоні цієї програми не бачу, підкажіть де затупив?

  • Юрий сказав:

   це не для встановлення рекавері, а надстройка, інтерфейс для управління ним

 3. Олег сказав:

  “тільки для Windows x64” – в мене віндовс ХП. Що робити?

 4. Даша сказав:

  Привіт. Xiaomi Redmi Note 2 Prime- теж стала жертвою, того, що жоден продавець не намагається попередити про оновлення((( . Ви написали в статті, що процедура виходу з бутлупу для процессора Медіатек відрізняється. Де її можна знайти? Заздалегідь дякую

 5. Andriy сказав:

  Доброго дня, на кроці *fastboot oem edl* маю
  FAILED (remote: unknown command ‘oem edl’)
  miPad2
  Як далі бути?

 6. Саша сказав:

  Можу я через три крапки обновитись з глобальної стабільної 8.1.4.0 на miui_MI5Global_7.3.2_26287d2ab9_7.0? Телефон Mi5

  • Юрий сказав:

   Можете, але треба перед цим зробити бекап, а потім очищення (вайп), або скидання до заводських налаштувань.

 7. Ірина сказав:

  Скажіть, будь ласка, якщо на редмі ноут 3 стабільна версія 7.0.19.0.0(LHNCNCJ), я можу без розблокування завантажувача поставити девелоперську через TWRP? Якщо так, для цього потрібно робити ту “бороду”, що іде до слів “Встановлюємо TWRP рекавері”? у мене процесор Медіатек, чи має це значення для встановлення рекавері? Заздалегідь вдячна.

  • Юрий сказав:

   вам треба встановити рекавері для вашої версії. в ньому вже зауважено, який процесор.

   ви намагалися прошити китайську девелоперську прошивку?

   • Ірина сказав:

    Так, китайську девелоперську, проте через “три крапки” жодну з 6 версій не взяло. Що означає “рекавері для моєї версії”? Наразі я завантажила Redmi Note 3 MTK Latest China Developer Version Fastboot File Download у форматі ‘.tgz’. Тепер мені просто робити все по інструкції зі слів “Встановлюємо TWRP рекавері”?

    • Юрий сказав:

     ні, все не так.
     вам не потрібна прошивка для фастбуту.
     зкачуєте ось це рекавері
     https://dl.twrp.me/kenzo/twrp-3.0.2-0-kenzo.img

     далі встановлюєте драйвери ADB на комп’ютер (вимикажте цифровий підпис і т.і.)

     перейменовуєте ваше рекавері на коротку назву типу recovery.img, кладете у теку, де у вас драйвери на комп’ютері), гарно, якщо це тека c:/adb, наприклад.

     потім:

     Потім перевести смартфон у режим фастбуту (Гучність вниз і Кнопка живлення).

     З’єднати смартфон з комп’ютером кабелем.

     Потім зайти до теки, де лежать ADB драйвери, скопіювати туди образ рекавері и набрати консольну команду:

     Як визивати консоль у теці, написано у статті.

     fastboot flash recovery recovery.img

     fastboot reboot reboot-bootloader

     Завантажиться рекавері. Дозвольте йому міняти розділ (просто зробіть свайп праворуч).

     Вийдіть з рекавері, відмовтеся від встановлення Super SU.

     Перезавантажтесь. І можете через три крапки прошивати будь що. Прошивайте китайську девелоперку. І на ній розблоковуйте.

     • Ірина сказав:

      Зробила, як написано, на команді fastboot flash recovery recovery.img видало помилку (на скрині). Спробувала встановити через Xiaomi TWRP Flasher, наче встановилося, написало, що успішно, проте не перезавантажило. При перезавантаженні в рекавері нічого не відбувається, просто картинка під’єднаного смарту.

      • Юрий сказав:

       дива не сталося. заблокований завантажувач не дає записати розділ. пошукаю, що можна зробити. а чому ви не звернетесь до сервісу?

      • Юрий сказав:

       ось почитайте тут

       https://aslenkov.ru/likbez/2422

      • Ірина сказав:

       В маленькому містечку, де я живу, немає такої розкоші, як серсвісний центр) До того ж на офіційному сайті розписаний офіційний спосіб, чому б не спробувати. От тільки щось цей спосіб не геть працює. Спробую заглибитися в статті, що Ви надіслали. Дякую

 8. Ірина сказав:

  Не вийшло, видало помилку(( Чи зможе завантажувач розблокуватися через МіФлешАнлок з моєї стабільної версії?

  • Юрий сказав:

   ні, всюди написано

   Для разблокировки должна быть установлена официальная еженедельная (девелоперская) прошивка – China Developer Version.

   пошукаю ще рішення

   • Ірина сказав:

    У статті https://aslenkov.ru/likbez/2422 та від цього ж хлопця https://aslenkov.ru/likbez/2499 є деякі розбіжності. За першою схемою вдалося завершити процес до великої зеленої галочки, проте мій смартік перетворився на цеглину)) геть не реагує на жодні рухи.

   • Ірина сказав:

    Доречі, зараз цим способом залила
    Redmi Note 3 MTK Latest China Developer Version Fastboot File Download оцю прошивку
    розпакована – hennessy_images_7.5.25_20170525.0000.00_5.0_cn_88ab2a834d

    • Юрий сказав:

     комп’ютер бачить телефон?

     • Ірина сказав:

      Коли я намагалася закинути іншу прошивку, SP-Flash-Tool-v5.1532.00 бачив телефон та закидував туди. Останнього разу я вибрала опцію із форматуванням))) мабуть не треба було цього робити, алже тепер навіть Flash-Tool не бачить його.

      • Ірина сказав:

       Доброго дня! напишу продовження епопеї, допоміг мені брат, зробив те саме, проте з іншими версіями згаданих в статті програм. Проте після моїх дій телефон “забув” свій ІМЕІ))) Довелося його відновлювати. Вийшло це через інженерський режим. Розблокувала завантажувач, тепер шукаю прошивку для свого телефону. Підкажіть, чи є на редмі ноут 3 офіційна стабільна прошивка із 6 Андроїдом?

      • Юрий сказав:

       На Редмі ноут 3 МТК немає прошивки з 6 Андроїдом, і мабуть вже і не буде. Також немає офіційної глобальної.
       Але є перекладена офіційними партнерами з Росії ось тут. Там є щотижневі, і стабільні.

       https://miui.su/firmware_manager/model_view/320/

       В них нормальні прошивки, ми з цими парнями довго працювали разом.

 9. Ігор сказав:

  Щоб встановити TWRP потрібно розблокувати завантажувач ?

 10. valik сказав:

  А можна уникнути дану проблему перепрошивкою смартфона? Чи бутлуп так і залишиться на телефоні?

  • Юрий сказав:

   Так це і є пепепрошивка, тільки способом, який можливий при бутлупі.

   • valik сказав:

    Якщо я це все зроблю для свого Redmi 3 на develop-лопську прошивку,так як сказано в інструкції , то я без ризику зможу перепрошити свій пристрій, щоб знову не наштовхнутися на бутлуп?
    P. S. Яка різниця між Stabil прошивкою і Develop прошивкою?
    P. P. S. Дякую)

    • Юрий сказав:

     Про прошивки: http://www.forum.miui.ua/topic/162-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D1%8B%D1%85-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B8-miui-stable-developer-global-ported-td-%D0%B8-%D1%82%D0%B4/

     Якщо все зробдите за інструкцією, то повинно все нормально стати. Але ніхто не дає гарантії, тому що кожний пристрій індивідуальний, може пойти щось не так, якась унікальна вада чи особливість. Тому треба бути готовим, що може бути бутлуп, цеглина та інше і знати як цьому зарадити.
     Нічого страшного не відбудетьсЯ, ці смартфони надійні і їх можна полагодити, якщо станеться така неполадка.

     • valik сказав:

      Дякую)
      І останнє….якщо я буду слідувати інструкції але замість develop прошивки я інсталюю stabil чи якусь іншу прошивку, процес усунення бутлупа буде успішним? Чи краще все-таки інсталювати develop прошивку?

      • Юрий сказав:

       Це як вам пощастить, Але взагалі не має значення, якщо у вас розблокований завантажувач

     • valik сказав:

      А на рахунок процесора?
      На Redmi 3 стоїть Snapdragon а в інструкції сказано про Qualcomm, як мені обійтись в даному випадку?

      • Юрий сказав:

       Snapdragon – це назва процесора, який виробляє компанія qualcomm. Тому не хвилюйтеся, у вас правильний процесор.

     • valik сказав:

      Дякую, за допомогу)
      Якось з часом попробую вирішути дану проблему, а то з забдоковалим робочим столом не цікаво так жити)

     • valik сказав:

      Я ж думаю це все через бутлуп.

      • Юрий сказав:

       бутлуп – це коли ви не можете запустити телефон, він постійно перезавантажується. а це щось інше. почитаю, що це може бути

      • Юрий сказав:

       Настройки -> Безопасность -> Блокировка Экрана -> Нет

     • valik сказав:

      Не можу найти.. .

     • valik сказав:

      Дану проблему я вирішив.. .

      І на зачінчення розповім про те що сталося з моїм телефоном.

      Отже, мені захотілося обновити прошивку чи просто перепрошити.
      При обновленні в мене виникли проблеми, так як був root і я попроьував обновити прошивку через reboot mode,щось пішло не так і з’явився так званий бутлуп.
      Спочатку думав, що це розпаковка оновлення, але виявилося що ні.
      Пристрій я ніяк не міг вимкнути, ждав поки розрядиться.
      Після цього мені вдалося його поставити на зарядку, поки заряджався пристрій думав, як вирішити проблему.
      Наштовхнувся на відео, в якому було сказано, що інколи Xiaomi зависають при запуску (так званий бутлуп), мене зацікавило і я перепрошив телефон так як сказано було в відео (через fastboot) і у мене все вийшло.
      І я до сих пір не розумію чи мені це повезло чи бутлуп можна обійти таким шляхом.

      Можливо, вам ця історія буде цікава, а вам дякую за допомогу.
      Допобачення

      • Юрий сказав:

       ви все зробили правильно. вітаю з тим, що все вийшло з першого разу 🙂

 11. valik сказав:

  Чи можна на Miui поставити на екран блокування кілька своїх фотографій? Чи тільки будуть виклристовутися стандартні?
  P. S. Версія Miui 8.2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.