Як прискорити свій смартфон (для чайників і не тільки)

10 Січень 2017

Коментарі:

1
 Січень 10, 2017
 1

По-перше: Розробники MIUI почали оновлювати стабільні глобальні прошивки до версії MIUI 8.1.6 для всіх пристроїв. Ті, в кого прошита офіційна стабільна глобальна, отримають оновлення по повітрю. Інші можуть знайти посилання ТУТ. Ми слідкуємо за процесом і оновлюємо статтю відповідно до виходу нових версій.

Тепер по дещо інше.

Численні питання про те, коли вийде 7-8-9-й Андроїд, і коли з’явиться нормальна прошивка, яка зробить мій старенький смартфон швидким як ракета, заповнюють всі стрічки на форумах, присвячених споживчій електроніці.

Але всі знають, що швидкість пристрою залежить від “заліза” – тактової частоти ядер процесора (при цьому, якщо їх більше, ніж два, то кількість не має значення і впливає лише на стабільність роботи), таймінгів і частоти чіпів оперативної пам’яті і, найголовніше, від того, які задачі ви ставите перед смартфоном і як ним користуєтесь.

Важкими іграми, непотрібними додатками, рекламними модулями і “опухлим” кешем можна уповільнити кожного флагмана. Це дуже гарно знають користувачі Windows. І хоча у системи Андроїд зовсім інша архітектура, закони швидкості залишаються тими ж.

Тому треба знати головне: швидкість роботи вашого смартфону залежить від:

1. Навантаження процесору;
2. Вільного об’єму оперативної пам’яті;
3. Навантаження інтернет-каналу, оскільки Андроїд – цілком веб-орієнтована система.

Тому треба кожного дня робити прості речі, які зроблять ці три умови оптимальними.

Поки ми ще не перейшли до порад індійських фанатів з офіційного форуму MIUI, маємо зауважити, що для нормального функціонування смартфонів, які працюють на Андроїд 5-6 і мають повний набір Google Apps, треба обирати моделі з 2-ма Гігабайтами оперативної пам’яті і 16 Гб флеш-пам’яті як мінімум. Звісно, будуть виконувати свої функції і пристрої з комплектом 1/8, але об’єми і “апетити” сучасних додатків і сервісів потребують більших параметрів. Тому не треба вимагати швидкості від ще існуючих пристроїв з 512 Мб оперативки.

Тож, переходимо до порад. Вони дуже прості, ми всі їх знаємо, але треба регулярно слідувати їм і це дійсно може процентів на 20 збільшити швидкість роботи смартфона.

Головний ворог продуктивності – сміття.

Тому правило номер 1: Видаляйте сміття, у першу чергу – кеш і логи додатків з чатом. Зараз дуже багато популярних месенджерів, чат-програм, кожен спілкується у декількох, навіть, не помічаючі різниці. Але кожне спілкування складає логи бесід, фотографії, посилання у кеш. Декілька таких смітників швидко з’їдають флеш-пам’ять, а часто і “висять” у оперативній пам’яті, доки додаток активний.

Тому – видаляйте свої бесіди регулярно.

Правило номер 2: Видаляйте непотрібні дані. Робіть бекапи на хмарні сервіси і не забувайте видаляти локальні бекапи, які “важать” по гігабайту інколи. Те ж саме стосується архівів з прошивками, якщо ви прошивали їх через додаток оновлення локально.

Індуси чомусь вирішили не акцентувати на цьому вагу, але я від себе порадив би провести ревізію контактів.

Тому правило 3. Контакти.

Якщо у вас 1000 контактів, це не означає, що ви користуєтесь ними усіма, це означає, що ви при імпорті контактів забули зняти галочку з інтернет-сервісів (Facebook, Gmail, Instagram тощо). Можете бути певними, що ці контакти вам можуть ніколи не знадобитися, тим більше, що їх завжди можна знайти безпосередньо на своїх акаунтах у соцмережах. А на смартфоні вони беруть на себе значну частину процесорного часу, при вмиканні додатку Телефон, або Контакти.

До того ж, якщо, не дай Боже, ваш смартфон буде вкрадено, цей великий список може потрапити до баз спамерів, за що ніхто з контактів не скаже вам спасибі.

Правило 4. Вимикайте свій смартфон хоча б раз на добу.

Це все одно, що перезавантажити систему. Тому тут все зрозуміло. Поки ваш смартфон працює без перезавантаження, всі кеши і дані у оперативній пам’яті продовжують накопичуватися протягом усього часу. Треба їх очищувати простим чином.

Правило 5. Очищення.

Тут теж все зрозуміло. У прошивці MIUI є дуже гарний додаток Безпека, де є функція очищення. За його допомогою можна очищувати оперативну пам’ять, і кеш у флеш-пам’яті, а також файли на вибір.

До речі, у цього додатку є віджети, які дозволяють одним натисканням очистити оперативку. Дуже корисно.

Правило 6. Видаліть непотрібні додатки.

Є багато додатків, які ви встановили і забули, тому що не користувалися ними більше одного разу. Їх потрібно видалити. І не тому, що вони займають місце на флеш-пам’яті (як ми знаємо, у MIUI неможливо перенести додатки на карту пам’яті), а тому, що деякі з них запускаються при старті системи і весь час висять у оперативній пам’яті. Особливо це стосується Google Apps, серед яких є багато непотрібних більшості сервісів. А вони запускаються разом з системою і з’єднуються з Інтернетом, звужуючи ваш Інтернет-канал, що призводить до гальмування роботи.

Вимкнути автозавантаження додатків можна у додатку Безпека у MIUI 8.

Правило 7.

Очищуйте процеси у бекграунді. Якщо ви вмикали додатки, а потім просто звернули їх кнопкою “Назад”, це не означає, що ви їх вимкнули. А такі додатки, як Карти, наприклад, можуть нагенерувати стільки об’єму даних, що не вистачить і 2-х гігабайтів оперативки.

Це найпростіша дія, яку потрібно робити постійно. Кнопка Меню. Список запущених додатків. Очистити.

Правило 8.

Робіть скидання до заводських налаштувань. Це дещо дивна порада, але раз на місяць рекомендується робити скидання до заводських налаштувань, перед цим, звісно, зробивши, бекап. Це “освіжить” систему і значно прискорить ваш смартфон (перевірено на собі). До того ж, ця процедура дуже допомагає при тому, якщо після прошивання оновлення починають “вилітати” додатки.

І треба оновлюватися на найсвіжіші версії прошивок, тому що вони оптимізовані, і в них виправлені помилки попередніх (так повинно бути, але не завжди).
Ми є адептами стабільних прошивок, але і щотижневі прошивки для розробників іноді приносять приємні несподіванки щодо продуктивності, енергозбереження і швидкості роботи.

І ще одне. Все ж найбільший вплив на швидкість має апаратна частина. Тому ніякі програмні рішення не допоможуть, якщо у смартфоні застаріле, малопотужне, або незбалансоване “залізо”.

Коментарі

  1. Олександр Шаповал сказав:

    Дякую, було цікаво і корисно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2019 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.