Як правильно зробити бекап у MIUI

10 Лютий 2015

Коментарі:

0
 10 Лютого, 2015
 0

Категорія: Новини

Взагалі, робити бекап потрібно всюди. Але смартфони є найбільш вразливими до операцій з інформацією. Завдяки великому об’єму даних, який нинішні смартфони можуть нести, в них накоплюється безліч документів, зображень, треків чи відеофайлів, які можуть бути втрачені в одну мить.

Смартфон можна загубити, його можуть вкрасти, він може потрапити у воду чи вийти із строю будь-яким іншим способом. Втрачений номер телефону легко відновлюється, також легко можна відновити додатки, навіть їх налаштування. Але безцінна інформація може зникнути назавжди.

Раніше бекапи інформації із телефону можна було робити тільки з’єднавши телефон з комп’ютером. Можна було перенести контакти на інший телефон за домопогою інфракрасного порту чи Bluetooth.

Але нова ера смартфонів почалася з моменту виникнення хмарних сховищ даних.

Наразі простішим способом зберегти інформацію є налаштування синхронізації з Гугл-акаунтом. Але цей найпростіший способ виявляється не зовсім надійним. На різни х версіях Android і його оболонок різних брендів автоматично зберегаються у Гугл-акаунті не всі дані, тому треба слідкувати за коректністю синхронізації.

Крім Google є, звичайно, онлайн-сховища даних. Наприклад, Dropbox, і навіть багатофункціональні сервіси на кшталт Evernote. Є для них спеціальні додатки, але користуються ними далеко не всі, хоча нема в них нічого складного.

У компанії Xiaomi проблема збереження даних вирішена раз і назавжди. У прошивці MIUI є додаток “Бекап”, який може бути прив’язаний до різних акаунтів користувача. Але найглавнішим акаунтом у MIUI є Mi-акаунт.

Спочатку треба зарєєструватися на цьому сервісі і один раз вказати у перших налаштуваннях свого Mі-смартфону.  І забути про проблеми з бекапом.

MIUI синхронізує ваші контакти, музику, фотографії, документи та інші дані з Мі-акаунтом, об’єм якого кожного тижня збільшується на 1Гб.

Але і тут треба правильно налаштувати синхронізацію.

По-перше, якщо у вас на смартфоні 32 Гб музики, не треба її синхронізувати з хмарним акаунтом, бо такий об’єм користувачу може дати тільки Flickr, але музику на нього завантажувати не можна.

Музику врешті, легко відновити, головне пам’ятати, хоча б частково, що у вас там було.

По-друге, не треба синхронізувати додатки. Вони теж мають великий об’єм, і про них пам’ятає ваш Гугл-акаунт, через який ви ходите до Плеймаркету.  Одним рухом можна завантажити ваші додатки на новий смартфон з вашого магазину додатків – Play Market чи Mi Market.

По-третє, треба відрізняти зображення, які є у вашому смартфоні. Тому що сховищем цінних фотографій є Галерея. А є зображення інтерфейсу, скріншоти і інші службові зображення, які відновлюються при встановленні Android та MIUI.

Щоб налаштувати синхронізацію чи резервне копіювання, оберіть додаток “Бекап”

Потім оберіть потрібні для бекапу файли чи розділи.

І зробіть бекап

Не забувайте, що бекап можна зашифрувати.

MIUI тримає у пам’яті усі зроблені бекапи. Тому періодично треба видаляти непотрібні більше копії. Вони знаходяться на внутрішній пам’яті смартфону у теці miui/backup/AllBackup/

 

Русская версия

Рассматривая возможности MIUI, обратим внимание на фукнции бэкапа или резервной копии информации. Бэкап необходим на любых устройствах, имеющих дело с информационными потоками. Но смартфон постоянно находится в зоне повышенной информационной опасности.

Современные смартфоны имеют такие объемы хранилища данных, что на них можно хранить тысячи книг, документов, фотографий, музыки и другой ценной информации. В то же время, эти небольшие портативные устройства весьма уязвимы. Смартфон можно потерять, его могут украсть, он может утонуть, разбиться или любым другим образом прийти в негодность.

И если телефонный номер не сложно восстановить, приложения сохранены в вашем Плей маркете, то бесценные файлы могут быть утеряны навсегда.

Ранее на старых телефонах информацию приходилось сохранять лишь при помощи компьютера. Можно было передать контакты и некоторые файлы при помощи инфракрасного порта или Bluetooth.

Но эра безопасности для информации на смартфонах началась с возникновения облачных хранилищ данных.

Теперь, настроив на смартфоне Гугл-аккаунт, можно не беспокоиться о потерянных контактах или фотографиях, однако, ГУгл-синхронизация не всегда работает корректно.  Специальные хранилища данных вроде Dropbox или сервисы вроде  Evernote имеют свои приложения, которые даже предустановлены на некоторых смартфонах.

Но синхронизация информации с ними иногда требует личного вмешательства, а потом оказывается, что потерялся как раз несинхронизированный файл.

Компания Xiaomi в фирменной прошивке MIUI решила проблему бэкапа раз и навсегда. Во-первых, Xiaomi предоставляет пользователям Mi-аккаунт, объем хранилища в котором растет на 1Гб в неделю по запросу. Указанный при первоначальной настройке, Mi-аккаунт обеспечивает хранение контактов, фотографий, заметок, документов и других файлов. Синхронизация происходит без вмешательства пользователя – достаточно лишь настроить ее частоту.

Однако, нельзя забывать, что не все файлы нужно синхронизировать.

Во-первых, если у вас 32 Гб музыки, то ни один из сервисов не сможет принять все треки, кроме, разве что, flickr, но он не принимает музыку.  В конце концов, музыку несложно восстановить.

Во-вторых, не нужно синхронизировать приложения. О том, какие у вас установлены приложения и даже их настройки, помнит Play Market или Mi Market, и из них их легко восстановить в любой момент на новый смартфон.

В-третьих, нужно разграничивать, какие изображения нужно синхронизировать. Ценными являются фотографии из Галереи, документы из офисных папок. Но кроме них есть еще множество изображений – обложки альбомов, интерфейсные картинки и пр. Все это легко восстановить, не тратя на них место в облачном хранилище.

Чтобы место зря не расходовалось ,нужно правильно настроить бэкап. В MIUI этим занимается одноименное приложение.

Запустите его и отметьте те разделы или папки, которые необходимо заархивировать. Архив при этом можно зашифровать.

После того, как необходимость в предыдущих бэкапах пропадает, нужно не забывать их удалять, чтобы освобождать место в памяти смартфона.

Бэкапы хранятся во внутренней памяти в папке miui/backup/AllBackup.

Не теряйте информацию!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.