Як дізнатися, що час замінити батарею вашого смартфону?

17 Січень 2018

Коментарі:

9
 17 Січня, 2018
 9

Батареї в смартфонах за останні роки стали більш потужними, час їх експлуатації збільшився за рахунок використання прогресивних технологій, зокрема, літій-полімерних елементів. Але все одно кожна батарея має свій термін використання і рано чи пізно настає момент, коли емісійні можливості добігають межі, елементи виснажуються, заряд не тримається і батарею треба утилізувати.
Це відбувається швидше з причин неправильного використання батареї, повної її зарядки, або повного розрядження, використання батареї при низьких температурах, або, навпаки, при високих температурі та вологості.

Термін нормальної роботи літій-іонних батарей складав два роки, літій-полімерні батареї повинні працювати довше.

Але ж як дізнатися, що настав час міняти батарею, і чи це не ознаки якоїсь іншої поломки смартфона?
Ось п’ять найпростіших знаків виснаження батареї.

1. Батарея сильно нагрівається навіть при середніх навантаженнях на смартфон.

При заряджанні і розряджанні батарея виділяє тепло. Але не дуже багато. Якщо ваш смартфон почав сильно нагріватися під час рутинних завдань, треба звернути увагу на батарею. Однак, є моделі смартфонів, які нагріваються під час роботи і це є їх природним станом. Наприклад, такими були Redmi 3 та Redmi 4 базових моделей. Нові прошивки позбавили їх цієї сумнівної якості. Але треба розуміти, що нагрівання батареї процесором теж погано впливає на її ресурс.

2. Раптове вимкнення смартфона.

Буває, коли смартфон, без якихось попереджень і індикації низького заряду батареї, вимикається. Після тривалого натискання на кнопку Живлення, він вмикається на короткий час і вимикається знову, іноді, навіть не встигає завантажити систему. Це пряма ознака того, що батарею потрібно міняти. Але, це може бути ознакою і іншої вади, наприклад, переповнення буферу оперативної пам’яті, чи перегрів процесору. Але, ці випадки маловірогідні.

3. Смартфон не вмикається.

Коли смартфон раптом не вмикається, під’єднання зарядного пристрою не півгодини не дає ніякого результату, окрім інших чинників, що могли спричинити таке, треба зазначити “смерть” батареї. Да, акумулятор може перестати працювати раптово, хоча це і не написано в його специфікаціях. Не поспішайте викидати “цеглину”, може треба просто змінити батарею.

4. Батарея здулася.
Це гарно видно тим, в кого у смартфоні батарея зйомна. але таких смартфонів все менше і менше. Тому треба уважно слідкувати за непрямими ознаками: вигин задньої кришки, виникнення щілин між кришкою та обідком смартфону, дуже рідко – виникнення плям на внутрішній поверхні екрану. Це малопомітна, але дуже шкідлива ситуація. Здуття батареї може спричинити коротке замикання плат смартфону, вилив електроліту у старих акумуляторах може призвести до знищення плат та шасі смартфону.

5. Нетипова робота акумулятора.
Попередні пункти були доволі екстремальними і такими, що рідко зустрічаються. Але найчастіше ознакою виснаження елементу живлення є неправильна його робота. Якщо батарея дуже швидко заряджається (за півгодини), а потім швидко роздряжається (за годину) – це ненормально. Якщо графік використання заряду, який можна побачити у додатку Безпека-Батарея змінив форму, на ньому з’явилися зубці, зменшився час до повного розрядження (якнайменше вдвічі) – це все ознаки того, що батарея скоро закінчить своє життя.

І наостанок – кілька простих порад. Не заряджайте акумулятор повністю, залиште 10% до повного зарядження і вимкніть зарядний пристрій. Не розряджайте смартфон повністю. Ставте на зарядку вже при 10-12% заряду. Вмикайте режими енергозбереження, наприклад, нічний.
Не піддавайте акумулятор дії високих чи низьких температур, а також механічним ударам.
Раз на рік використання смартфона перевіряйте стан батареї за допомогою спеціальних додатків, яких багато на Плеймаркеті, або віднесіть смартфон на техогляд у сервісний центр. Особливо це треба робити після закінчення дворічного гарантійного терміну.

Коментарі

 1. Богдан сказав:

  Лично я ставлю на зарядку при 19%

 2. Владимир сказав:

  Больше делать нечего следить ещё %%, выключился поставил на заряд, дома тоже на ночь кинул, утром снял.
  Ещё ни на одном смарте не менял родную батарею.

 3. Богдан сказав:

  Заряжаю на ночь, не важно какой был процент разряда. Снимаю утром. Ни на одном гаджете не было проблем с аккумом. Из смартфонов, дольше всего пользовался Prestigio 4500 – три года, потом отдал другу. Уже, где то 5 лет смартфону, с аккумом все нормально. Потом были Lenovo, Redmi 3, сейчас RN4X. Первые два, были у меня по году, последний пол года. Тут да, утверждать не буду. Но, все гаджеты устроены так, что контроллер выключает заряд, при 100%, и не даёт падать до 0%. И я не первый, который утверждает, что слежка за процентами заряда-разряда, то есть полная ерунда. Статистика использования говорит об обратном. Если аккум сдох в течение года-полтора, то это значит, что он плохого качества. Такое бывает, к сожалению. Когда то, на одном смарте, он у меня вздулся через три недели. То было поголовно у всех, на той модели. Купил новый аккум, и работал он долго и счастливо! И ещё один факт – был у меня, замечательный, кнопочный телефон SE R750. До сих пор считаю его лучшим кнопочником. 5 лет использования. Заряжал на ночь, разряжал, иногда пока не потухнет. Отдал по наследству. Минимум 7 лет он работал, аккум вел себя как новый! Сейчас, где то валяется у товарища на полке…

  • Богдан сказав:

   Опечатка – SE K750, а не SE R750 🙂

   • Сергей сказав:

    Хочешь прикрою.У меня был СЕ К810.После 6!!! лет эксплуатации,отдал племяннику.Тот отходил ещё два года,пока не начал подглючивать джойстик.И это все,на родном аккумуляторе!

 4. Zlo сказав:

  Советы в стиле – бабка на двое делила. Заряжать модно когда угодно, и как угодно. Разве что не желательно допускать глубокий разряд. А не заряжать до 100? какой баран это придумал? У батареи есть свой контроллер заряда, который отлично справляется со своими обязанностями, и не нужно изобретать велосипед советами для бабушек.

 5. Виталий сказав:

  Насколько я знаю, не заряжать аккумулятор до полной зарядки наоборот быстрее выводит его из строя. И ставить на зарядку нужно когда он разрядился не меньше, чем на 80%.Главное не снимать с зарядки пока не зарядится до 100%.Чем чаще вы будете “подзаряжать” свой телефон, тем быстрее умрёт батарея. Я имею ввиду заряжать по 10-30 минут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.