Як дати вашому смартфону охолонути

21 Лютий 2018

Коментарі:

0
 21 Лютого, 2018
 0

Смартфони в процесі роботи мають властивість нагріватися, і вироби Xiaomi не виключення. Більш того, вони знаходяться у перших рядках найгарячіших мобільних комунікаторів. Причини цього – незбалансованість завдань і обчислювальних можливостей пристрою, недосконала система охолодження і багато інших чинників.

Поки інженери Сяомі шукають шляхи вирішення проблем нагрівання, згадаймо, що можна зробити для свого смартфона, щоб він не перегрівався, адже попереду спекотне літо.

Причини перегріву відомі. Це навантаження процесора, нагрівання батареї, робота чіпів оперативної пам’яті. Ці елементи виділяють тепло. Як зменшити його кількість?

По-перше. Практика оновлення старих пристроїв на нові версії системи та прошивки MIUI кажуть про турботу розробників про користувачів. Але є й іншій бік проблеми. Мейджор-бренди не дарма відмовляють у підтримці старих моделей. Застарілі конфігурації не можуть повною мірою задовольнити потреби нових систем, що розраховані на 6 ГБ оперативної пам’яті та роботу на частоті 2 ГГц 10 ядер нових процесорів.

Якщо ви отримуєте сучасне оновлення на старий смартфон, відбувається перевантаження процесору, надмірне споживання заряду батареї, постійне оновлення даних в оперативній пам’яті. Окрім прискорення зносу цих деталей, такі навантаження приводять до підвищеного виділення тепла. Смартфон перегрівається, батарея ще швидше розряджається, процесор починає працювати повільніше, оперативна пам’ять впадає у ступор, користувач скаржиться на “тормознутий смартфон”.

Тому перше правило: адекватно оцінюйте чи варто вам переходити на найновішу прошивку, якщо у вас Redmi 1S з гігабайтом оперативки, чи може залишитися на старій збалансованій для цього пристрою прошивці?

Друге: Адекватно оцінюйте апаратні можливості вашого смартфону при виборі ігор. Те, що гра запустилася на вашому смартфоні, не означає, що вона для нього оптимальна.
При невисоких обчислювальних потужностях смартфону на “важких” іграх дуже швидко виникає троттлінг – захист процесора від перегрівання за рахунок зниження обчислень. Але процесорна система все одно нагрівається. Результат той же: смартфон нагрівається, батарея виснажується, процесор і оперативна пам’ять входять у обчислювальний штопор, користувач невдоволений падінням продуктивності і зависаннями.

Третє: Серфінг та хайрез відео теж ніяк не додають смартфону прохолоди. Ті, хто дивуються, навіщо потрібно 6 ГБ оперативної пам’яті, повинні подивитися, скільки її потребує браузер з десятьма відкритими вкладками. А якщо на двох чи трьох відео з Ютубу, або стрімінгових сервісів?
Нестача оперативної пам’яті викликає навантаження на обчислювальні ядра процесорної системи, які, у свою чергу, пришвидшують зміну даних в оперативній пам’яті, все це зациклюється і ми отримуємо нагрівання, виснаження батареї, падіння продуктивності і невдоволення від спілкування зі смартфоном. Тому багатозадачністю треба користуватися розсудливо. Тобто так, якби її не було, тому що це майже так і є 🙂

Четверте: Не піддавайте смартфон механічним тортурам, уникайте ударів чи падіння пристроїв. Порушення контактів теж може викликати нагрівання і неправильну роботу всієї системи. Не тримайте смартфон під Сонцем. Зовнішнє нагрівання батареї призводить до її деградації. А чим більше використаний ресурс батареї, тим більше вона нагрівається під навантаженням. З тих же причин уникайте вологості. Це головний ворог батареї і контактів, які окислюються і втрачають провідність.

А тепер кілька системних порад, які допоможуть знизити нагрівання смартфона у повсякденному користуванні. Можливо, багато з них вам відомі, але деякі можуть здатися відкриттями.

1. Заходимо до Налаштувань-Про пристрій. Натискаємо 6-8 разів на номер версії MIUI. Отримуємо повідомлення про набуття прав розробника. Заходимо у Налаштування-Додатково-Для розробників. Знаходимо там налаштування анімації. Вікно: Масштаб, Перехід:Масштаб, Швидкість анімації. Ставимо всі значення на 0,5. Таким чином ви знизите навантаження на процесор просто від роботи інтерфейса прошивки.

2. У додатку Безпека зайти до Керування живленням – Економія енергії і заборонити роботу у фоні для непотрібних додатків. Також в розділі Дозволи заборонити автозапуск цим додаткам. Після перезавантаження телефону, навантаження на батарею і процесор зменшиться.

3. Регулярно чистити кеші. Для цього зайти у Налаштування – Пам’ять – Кеш – Очистити кеш.

4. Також для очищення системи від сміття можна раз на півроку робити скидання до заводських налаштувань, якщо ви не робите його при прошивці оновлень.

5. Розробники радять підтримувати актуальну версію прошивки, але, як свідчить досвід, це далеко не завжди допомагає 🙂

Тим, хто бажає без хитрощів позбутися перегріву смартфона, можна порадити не чекати від яблуні помаранчів і купити дорожчій смартфон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.