Що таке бездротова зарядка і чи потрібна вона?

28 Вересень 2017

Коментарі:

2
 28 Вересня, 2017
 2
бездротова зарядка

Ще у далекому 1902 році Леонардо да Вінчі 20-го сторіччя Нікола Тесла передбачив, як користувачі мобільних пристроїв будуть страждати через купу дротів, зарядних пристроїв різних систем з різними роз’ємами і вихідними напругою/струмом.

І дійсно, проблема живлення безлічі розумних і не дуже, але корисних пристроїв, щодалі стає все більш екстремальною. Той, хто винайшов би єдиний роз’єм і стандарт зарядних пристроїв, отримав би Нобеля в ту ж мить. Але людство на те й людство, щоб роз’єднуватися перед лицем проблеми, а не разом її вирішувати.

І корпоративні інтереси спочатку відхиляли альтернативи стандартизації у вигляді USB, вперто продовжували користуватися роз’ємами Lightning, Fast Port, IEC та іншими. Тепер вже і USB отримав розвиток у вигляді USB Type C і знову пристрої розділилися на ті, що його мають, і ті, що ні.

бездротова зарядка

Який вихід з цього, запитаєте ви? Єдиний – отримання заряду “по повітрю”.

Як не дивно, але технологія ця, яку винайшов Тесла, існує з кінця 19-го сторіччя, і ще ніхто не зміг нормально передати, і головне, прийняти енергію через ефір. Тобто, не міг до 2008 року, коли була заснована міжнародна Асоціація Qi. До речі, “Кі” – це інша назва міфічної “Ци”, або “Сили” – енергії, яка існує всюди і переноситься ефіром куди завгодно.

Технологія індуктивної передачі енергії, тим не менше, це зовсім не магія.

бездротова зарядка

Електрична енергія, що перетворюється у магнітну, що перетворюється у електричну – цей цикл вже багато років ми бачимо у роботі трансформаторів. Той же принцип закладений у роботу бездротових зарядних пристроїв.

Є катушка, яка живиться від мережі. У кожного пристрою є своя катушка, яка, як антена, сприймає електромагнітні коливання і виробляє струм, який заряджає акумулятор.

Все просто, але знадобилося більше ста років, щоб технології дозволили передавати енергію на більш-менш далеку відстань без великих втрат.

Так чи інакше, це наразі реальність і вже є багато пристроїв, маркованих логотипом Qi, що є бездротовими зарядками.

Питання, коли з’являться пристрої, що можуть заряджатися від них.

Першими півнями стали пристрої Palm, потім підтягнулися Nokia, Sony, Ericsson, Samsung, LG, Apple та інші.

Стало можливо навіть не маючи у смартфоні катушки-приймача, купувати зовнішню катушку для бездротового заряджання.

І ось нарешті ця технологія дійшла до китайців. Першими з китайських пристроїв, що підтримують Qi стали Huawei та Asus. Наступного року до цієї компанії додасться і Xiaomi.
У майбутньому флагмані Mi 7 буде вбудована катушка-приймач, що працює з пристроями Qi.

До речі, про пристрої. Зараз у продажу є багато зарядних станцій з логотипами Qi, але це не означає, що всі вони справжні. Тому слід купувати такі зарядки в офіційних магазинах представників брендів, що їх виробляють. Користування не відповідними, чи несправжніми бездротовими зарядками можуть привести до поломки смартфона, або іншого пристрою, який заряджається.

Ось і все, що потрібно знати про бездротові зарядки. Чекаємо на новітні смартфони Xiaomi, що будуть підтримувати зарядку “по повітрю”.

Коментарі

  1. Oleksii сказав:

    Пропускаю МІ6, чекаю МІ7 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.