Розпізнавання райдужної оболонки ока: як це буде працювати на смартфонах

19 Лютий 2018

Коментарі:

0
 19 Лютого, 2018
 0

Те, що малюнок райдужної оболонки людського ока унікальний для кожної людини, навіть, у близнюків, помітили офтальмологи Аран Сафір та доктор Леонард Флом у 80-х роках минулого сторіччя. Одразу постало питання, як цим скористатися.
Ідея використовувати око для ідентифікації людини виникла майже одразу, але механізм реалізації її винайшов лише у 90-х доктор Джон Дауман.

З тих пір технічні методи сканування ока лише вдосконалювалися, але принцип залишився незмінним.
Технологія сканування райдужки визнана як одна з найбільш безпечних форм біометричної аутентифікації, оскільки візерунок райдужної оболонки практично неможливо відтворити. Сканер ока – це практично камера, розроблена з дуже специфічною функцією, яка працює разом з інфрачервоним світлодіодом, щоб розпізнати унікальний малюнок райдужки.

Принцип технології полягає в тому, щоб оцифрувати малюнок райдужки. На практиці, він перетворюється сканером на групу концентричних кіл навколо зрачку. Кожній нерівності кожного кола надаються цифрові значення, що відповідають її координатам. Набір координат кожної нерівності кіл є унікальним для кожної людини.

Система розпізнання людини за оком – це простий спосіб особистості довести свою особу, яка базується на його біометричній інформації в будь-який час і в будь-якому місці. Основні функції цієї системи включають фіксацію райдужної оболонки, оцінку якості зображення, сегментацію регіону райдужки, розрахунок подібності та прийняття рішень. Кожна частина дуже важлива в цій системі розпізнавання для правильного визнання особистості особи.

Алгоритм розпізнання такий: зображення радуги захоплюється камерою, прикріпленою до стіни на відстані 4-13 дюймів, а потім зображення обробляється спеціальним типом програмного забезпечення, що відокремлює основні візерунки діафрагми з внутрішніх і зовнішніх кордонів райдужної оболонки. Отриманий код зашифровується, якщо потрібно уникнути крадіжки даних. Розрахований код потім порівнюється з кодами, які зберігаються в базі даних для узгодження та розпізнавання образів. Швидкість пошуку в базі даних може досягати 10 000 кодів на секунду.

Розпізнавання сканера райдужки приблизно в 10 разів точніше, ніж сканування відбитків пальців. Відбитки пальців можна відносно легко скопіювати, а райдужну оболонку – поки що ні.

Не слід плутати цю технологію з сканером сітківки. Сканер райдужки працює, коли телефон знаходиться в декількох дюймах від обличчя, у природному положенні. Треба зняти окуляри, а в деяких випадках і контактні лінзи, особливо якщо вони забарвлені. Сканер сітківки діє на дуже близькій відстані, хоча принцип дії подібний до першого.

Перевагою підтвердження особистості за результатами сканування райдужки є точність визначення, помилки можуть траплятися з вірогідністю 1 до 2 мільйонів, в той час як сканування відбитку пальця – лише до 100 000.

Недоліком технології є її вартість, поки що сенсори і обчислювальний апарат коштує більше, ніж сканер відбитків.

Технічно сканер райдужної оболонки на смартфоні буде працювати так: фронтальна камера з високою роздільною здатністю (як, наприклад у новому Redmi Note 5 pro), разом з випромінювачем інфрачервоного сигналу (який може бути у флагмані Mi 7) будуть сканувати райдужку. Для цього треба поставити смартфон перед собою як при зйомці селфі.
Отриманий результат буде обчислений (потужності сучасних процесорних систем вистачає для цього з великою форою) і буде вирішено, чи розблокувати смартфон, чи ні.

Ця система зможе працювати і у більш широких межах, наприклад, в управлінні розумним домом, з системами допуску до приміщень, або, наприклад, банкоматами. Всі ці пристрої зможуть обмінюватися між собою інформацією з єдиної бази даних, де зберігаються коди райдужок членів родини, працівників підприємства, або громадян країни.

Вам ще не страшно? Великий брат все ближче. Незабаром його око зазирне у ваше прямо з вашого смартфону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.