Новина про віруси в MIUI виявилася неправдивою

11 Березень 2015

Коментарі:

0
 11 Березня, 2015
 0

Нещодавно Інтернет захопила новина від серйозної антивірусної фірми Bluebox, яка спеціалізується на пошуку шкідливих програм на мобільних пристроях, про шкідливе ПО у смартфоні Xiaomi Mi4 LTE. Висновки компанії були нищівними. Спеціалісти буцімто знайшли у MIUI на цьому пристрої не тільки троянські віруси, але й декілька додатків, які могли принести шкоду користувачу цього смартфону. Також було виявлено багато вразливостей у прошивці. нарешті, виявилось, що і операційна система не є Android 4.4.4, а являє собою незрозумілий конгломерат з Android Kit Kat і Android попередньої версії.

Цю інформацію охоче розповсюджували конкуренти Xiaomi, вона потрапила і на серйозні технопортали, і викликала майже паніку у користувачів торішнього флагманського смартфону Xiaomi.

Насправді виявилося, що спеціалісти придбали смартфон Xiaomi у першому-ліпшому вуличному магазині у Китаї, як вони і розуміли незалежну експертну оцінку. Але ж западні мисливці на мобільні віруси не зрозуміли політику розповсюдження продукції Xiaomi, яка продається лише в Інтернеті, або у сертифікованих дистриб’юторів за межами Китаю. Тому вони просто придбали підробку.

Цим пояснюються негаразди з операційною системою, погана робота прошивки MIUI і наявність у ній шпигунських і вірусних модулів. Як з’ясувалося, у фейковому пристрої був класичний набір шкідливих додатків і підробних тестів, які показували користувачеві високі показники продуктивності смартфону і неправдиві дані про його “залізо”.

Офіційний синтетичний тест, завантажений з Гугл-маркету все з’ясував.

У зв’язку з цим компанія Xiaomi розповсюдила заяву про неправдиві відомості, які подала компанії Bluebox і вдалася до офіційних процедур відшкодування збитків, які можуть бути викликані іміджевими втратами.

У відповідь на заяву Bluebox про те, що зовні і за результатами перевірки спеціальним додатком смартфон Mi 4, що потрапив до їх рук, був визнаний справжнім, спеціалісти Xiaomi довели, що справжній пристрій не може показати результати, які були отримані робітниками Bluebox, по-перше, він не може бути рутованим “з коробки”, як було з пристроєм, що досліджувався.

“MIUI не є додатком, чи доповненням операційної системи Android, це і є Android”, – зокрема заявили у Xiaomi.

Подібні новини і факти, які свідчать про те, що підробні пристрої Xiaomi можуть ввести в оману навіть спеціалістів з безпеки мобільних пристроїв, свідчать про зростання популярності Xiaomi та її виробів. Мабуть, далі подібних історій буде ще більше.

То ж, купуйте пристрої Xiaomi лише у надійних магазинах, або сертифікованих дистриб’юторів. Одним з таких є магазин Xiaomi.ua, усі пристрої якого сертифіковані в Україні і на них надається дворічна гарантія і технічна підтримка. Купуйте справжні смартфони Xiaomi на Xiaomi.ua!

Русская версия

Скандальные кампании черного пиара начались и для популярной компании Xiaomi. На прошедшей неделе Интернет всколыхнула новость о том, что компания Bluebox, борющаяся с вредоносными программами в мобильных операционных системах и прошивках опубликовала разгромный отчет о состоянии безопасности MIUI в прошлогоднем флагманском смартфоне Xiaomi Mi 4. В отчете отмечалось, что прошивка содержит троянские вирусы, эксплойты, ее безопасность представляет собой сплошную дыру, и Андроид, который установлен на смартфоне – вовсе не Kit Kat, а адская смесь новой версии с предыдущей.

Естественно, компания Blue box не рекомендовала смартфон для использования. Да, всем миллионам его пользователей 🙂

Этот отчет с великой радостью подхватили конкуренты лидера китайского рынка смартфонов и способствовали наиболее широкому распространению этой информации.

Не сидели сложа руки и пиарщики Xiaomi. Поскольку описанные Blue box проблемы знакомы буквально каждому покупателю контрафактной продукции какой-либо компании, сразу же возникло предположение, что борцы с вирусами боролись с ними не на том устройстве.

И действительно, эксперты Blue box, как и положено при подобных иссследованиях, приобрели смартфон Mi 4 в магазине в Китае. Однако, они не знали либо умышленно “забыли” о политике дистрибьюции продукции Xiaomi, которая не продает свои устройства только через Интернет, либо через доверенных дистрибьюторов за пределами Китая.

Поэтому вместо продвинутого смартфона исследователи вирусов получили точную копию, наполненную программным хаосом и фейковыми приложениями для тестирования, которые показывали заранее заложенные в них результаты.

В связи с этим компания Xiaomi не только опровергла распространяемую в сети информацию, но и приняла меры юридического характера для возмещения убытков имиджа от неправдивой информации.

В ответ на заявления Blue box о том, что смартфон прошел проверку подлинности специальным приложением и внешне выглядел как “родной”, о вредности “приложения” MIUI и о работе некоторых приложений, в Xiaomi ответили, что, во-первых, смартфон Mi 4 не может быть рутованным “из коробки”, как было у Blue box, и дальнейшие объяснения бесполезны после признания такого простого факта. “MIUI – не приложение Android, это и есть Андроид в чистом виде”, – в частности, сказщано в заявлении Xiaomi.

Массовые подделки продукции – плата за популярность. Теперь она настигла и лидера на китайском рынке смартфонов. Проблема эта актуальна и далеко за пределами Китая. Поэтому нужно проявлять внимательность при покупке продукции любой известной компании, и совершать покупки лишь в доверенных магазинах.

В Украине настоящая продукция Xiaomi продается ,в частности, в магазине Xiaomi.ua. Продукция сертифицирована в Украине и имеет гарантию и техподдержку. Покупайте настоящие устройства Xiaomi Xiaomi.ua!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.