Нова архітектура процесорних ядер: Cortex-A75 і A55 для навчання машин і штучного інтелекту

31 Травень 2017

Коментарі:

0
 31 Травня, 2017
 0
Категорія: Новини

ARM представила свої ядра процесора наступного покоління, Cortex-A75 і Cortex-А55.

Cortex-A75 буде спрямована на преміум-сегмент, в той час як ядро ​​Cortex-A55 буде обслуговувати пристрої категорії середнього класу.

Компанія рекламує «новаторську роботу» з ядрами Cortex-A75, яка забезпечує 20% зростання в однопоточній продуктивності у порівнянні з A73. Ядро A75 буде в змозі забезпечити на 50% більш високу продуктивність в багатопоточних обчисленнях, з упором на ARM штучного інтелекту і машинне навчання. Ядро також пропонує 16% збільшення пропускної здатності пам’яті, а також збільшення на 30% продуктивності на пристроях з великим екраном.


Порівняння архітектур за однопоточною продуктивністю, багатопоточною продуктивністю і площею чіпу.

Ці ядра є першими, що будуть побудованими на платформі ARM DynamicIQ, більш гнучкому і масштабованому рішенні для гетерогенних обчислень. DynamicIQ дозволяє виробникам більшу свободу у виборі ядер – в тому числі конфігурації 1 + 7, де одне ядро ​​Cortex-A75 може бути в парі з максимум семи А55 ядрами. Виробники можуть також використовувати схеми 4 + 4, 2 + 6, 1 + 3, або інші конфігурації в одному кластері, даючи їм можливість максимізувати продуктивність або зробити SoC, яка спрямована на ефективність.


Схема використання ядер ARM у різних архітектурах: 3 серія – найбільша продуктивність при найменшими площі чіпу і споживанні енергії, 5 серія у системах з середньою продуктивністю, 7 серія у системах з найвищою продуктивністю.

Cortex-A53 ​​використовується в широкому спектрі пристроїв сьогодні. Більше 1,5 мільярда пристроїв працюють на ядрі Cortex-A53, що робить його найуспішнішим процесором ARM, на сьогоднішній день.

Cortex-A55 є його довгоочікуваним наступником, пропонуючи 15% збільшення ефективності використання енергії, в два раз більше продуктивності пам’яті. ARM також зазначає, що ядро ​​може досягнути такої ж продуктивності, як A53, споживаючи на 30% менше енергії в конструкціях, де потужність є більш важливою, ніж продуктивність. Більш важливим є те, що Cortex-A55 здатне забезпечити стабільну роботу набагато довше, ніж A53, що робить його ідеальним для AR і VR.

ARM презентували архітектуру Bifrost GPU в минулому році з відеочіпом Mali-G71 GPU, пропонуючи значно збільшену пропускну здатність, ніж більш рання архітектура Midgard. Mali-G72 пропонує додаткові оновлення, в тому числі збільшення продуктивності на 20%, а також 25% підвищення ефективності використання енергії.

У новинах, що витікають з Китаю, кажуть, що новий чіп Snapdragon 845 буде працювати на ядрах Cortex-A75. Зараз Snapdragon 835 використовує напів-штучну архітектуру, яка використовує Cortex-A73 ядра, так що не дивно, що в наступному році SoC буде використовувати новітні ядра ​​високої продуктивності ARM. Пристрої, що працюють на нових процесорах будуть запущені десь в першому кварталі 2018 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.