Головна проблема сучасних портативних пристроїв – автономність. Фахівці Xiaomi, що створюють нові версії прошивки MIUI, постійно працюють над удосконаленням режиму споживання ресурсів батареї. У MIUI 7 їм вдалося досягти проривних результатів. У першу чергу, оптимізувавши програмний код і сбалансувавши споживання енергії процесором, що обробляє старт додатків. Також великий внесок у виснаження батареї вносять, крім апаратної частини, фонові програми, пошук Wi Fi мереж, визначення координат GPS, синхронізація з хмарними сервісами, завантаження і вивантаження файлів в Інтернет, запуск додатків.
Найкращим засобом для економії батареї є дії користувача, контроль за споживання енергії додатками і відмова від зайвої активності програм і сервісів.
Де ми можемо моніторити енергоспоживання і економити заряд?
Заходимо в Налаштування – Додаткові налаштування – Батарея і продуктивність.
У меню, натискаємо Живлення
Разом з показником заряду, що залишився, ми бачимо меню з чотирьох пунктів.
Натискаємо перший пункт – Профіль енергоспоживання
Тут можна вибрати потрібний профіль:
- Продуктивність (велика витрата енергії);
- Марафон (відключається Wi Fi і обмін даними з Мережею);
- Режим сну (відключаються всі види зв’язку, залишається тільки будильник).
- Можна створити свій режим енергоспоживання!
Далі: другий пункт – Збереження заряду приводить нас до наступного сервісу:
Тут можна управляти подовженням роботи батареї шляхом переходу в економний режим при певній кількості заряду. Наприклад, якщо залишилося 20% заряду, смартфон перейде в режим, який можна задати на сторінці профілів.
Третій пункт: розклад профілів.
Дуже зручно для збереження заряду батареї. Можна призначити розклад для того чи іншого режиму. Наприклад, вночі смартфону абсолютно необов’язково використовувати Wi Fi, GPS і включати екран. Тому можна створити такий профіль і призначити йому нічні години для включення. Таким чином за ніч батарея майже не буде витрачатися.
Останній пункт меню дозволяє перейти на сторінку керування включенням / відключенням живлення за розкладом.
Повертаємося в меню Батарея і продуктивність, натискаємо на пункт Управління енергоспоживанням додатків.
Тут можна заборонити використовувати деякі додатки, коли рівень заряду низький.
Повернемося знову до попереднього меню і натиснемо пункт: Установки живлення.
Тут можна вибрати певну схему витрат ресурсу батареї.
Знову повертаємося назад і обираємо останній пункт: Управління продуктивністю системи.
Тут можна відключити функції, які створені просто для краси, і при цьому споживають енергію, наприклад, системну анімацію (красиве перегортання робочих столів, відкриття додатків і т.д.)
Промоніторити стан батареї і споживання енергії
Шлях: Налаштування – Додаткові налаштування – Батарея – Використання батареї.
Тут ви побачите як споживають заряд батареї додатки та апаратна частина смартфона.
Якщо натиснути на зображення годинника у правому верхньому куті, то з’явиться екран Історії.
Зробіть скріншот цього екрану в звичайному стані свого смартфона, а потім відредагуйте енергоспоживання за допомогою всіх меню, перерахованих вище, користуйтесь пристроєм ще годин 10 і знову зайдіть на сторінку історії і порівняйте, як змінилося споживання енергії і час роботи смартфона. І відразу стане зрозуміло, що потрібно відключити, щоб подовжити час роботи від одного заряду батареї. Можна досягти приросту часу до 30%.
Найпростіший рецепт: зробіть менше яскравість екрану. Краще самому її підняти коли потрібно, ніж він даремно буде яскраво горіти, споживаючи батарею. Вимкніть Bluetooth, він же не потрібен постійно. Також відключіть GPS і Wi Fi. Прийшовши у торговий центр або офіс, увімкніть Wi Fi. Смартфон не буде гарячково шукати споти в місцях, повз які ви проходите або проїжджаєте.
Визначте самий ненажерливий додаток, що вам не потрібний постійно і забороніть йому автостарт і вивантажите його з пам’яті. І результат відразу ж позначиться на автономності.
Коментарі:
0