Майбутнє непорозуміння з Redmi Note 5 та новини ринків

15 Березень 2018

Коментарі:

0
 15 Березня, 2018
 0
Категорія: Новини

Цього тижня, напередодні презентації Redmi Note 5 у Китаї, було багато новин про те, що смартфони Mi підкорюють нові ринки. І це може викликати повне непорозуміння, пов’язане з прошивками і їх відповідністю тому чи іншому пристрою.

Відсутність яскравої фантазії у маркетологів производить до того, що дуже гарно відомо власникам Redmi 4. Наприклад, Redmi 4 для Індії є аналогом Redmi 4X для глобального ринку, а Redmi 4 китайської версії не має глобальної прошивки. Найстрашніше те, що при спробі прошити його прошивкою від моделі 4Х, власник отримує “цеглину”, що є порушенням прав споживача, але формально споживач порушує правила, купуючи смартфон на ринку, для якого він не призначений. Ніякої відповідальності ані продавець, ані виробник не несуть.

Можна було б робити акцент на тому, що кожну модель можна купити тільки на відповідному ринку, але глобалізація у вигляді інтернет-гіпермаркетів зводить це нанівець. Тому люди, що купили китайський Redmi 4 у інтернет-магазинах, не мають змоги прошити його офіційною глобальною прошивкою.

До чого це все? До того, що тепер схожа історія чекає на власників Redmi Note 5 та Redmi Note 5 pro. Ці смартфони було презентовано у лютому в Індії, і це є суто індійські моделі (для яких повинна бути глобальна прошивка, враховуючи наявність в Індії декількох мов), але не факт, що прошивка для цих пристроїв буде мати українську чи російську мови. Ці смартфони виробляються на індійських заводах і не можуть потрапити у продаж на теріторії України легальним шляхом. Але ж є Ali, Flipkart, TMall і інші магазини, які можуть надіслати ці пристрої в нашу країну.

Ок, ромороби зроблять локалізацію і все буде гаразд. Але виробники планують наступного місяця запустити Redmi Note 5 pro в Європу з глобальною прошивкою. Фактично, RMN 5pro індійський та RMN 5 pro європейський будуть різними смартфонами, хоча і з однаковими технічними характеристиками.

Але, не можна ж так просто взяти і зробити зрозумілий маркетинг. І завтра у Китаї буде урочисто презентовано Redmi Note 5 (китайску версію).  Все було б гарно, але є одна проблема: китайський Redmi Note 5 апаратно буде подібний до індійського (і, мабуть, європейського) Redmi Note 5 pro. Він буде мати особливості китайської прошивки (розпізнання обличчя і т.і.), і, звісно, ніколи не отримає глобальної MIUI.

Таким чином ми маємо три різних пристрої, два з яких є подібними за назвою і “залізом”, але мають відмінності у прошивках, а один має назву іншого смартфону, хоча їм не є. Твін Пікс, та й годі.

А ще ж є Redmi 5, який ось-ось вийде на індійський ринок, та Redmi 5A, який спеціально для Індії набув блакитного кольору.  Чи будуть якось відрізнятися ці моделі від своїх глобальних братів, невідомо.

Мораль цієї історії дуже проста: купуйте п’яте покоління смартфонів Mi в офіційних магазинах. Вони продають пристрої, призначені для нашої країни, а не для Індії, чи Бразилії, чи Перу та Чилі, як це роблять інтернет-маркети.

Якщо ви вирішили зекономити 20 баксів і купили модель без підтримки необхідних для нормального функціонування зв’язку частот, або локалізованих прошивок, ніяка служба підтримки не зможе вам допомогти.

Це нові реалії від Xiaomi, які називаються “сегментація ринку”. Доведеться прийняти ці правила, чи відмовитися від справ з продукцією нашого улюбленого бренду. Звісно ж, ми оберемо перше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.