Обмеження у USB Type C з'єднанні. Чи варто бити на сполох?

17 Січень 2019

Коментарі:

0
 17 Січня, 2019
 0
Категорія: Новини

Коли інтерфейс передавання даних USB Type C нарешті замінив незручний роз’єм microUSB, багато хто зітхнув з полегшенням: ось вона, давно омріяна уніфікація! Тепер всі пристрої будуть мати один інтерфейс і це полегшить життя мільярдам користувачів, які вимушені зараз шукати потрібний дріт для свого девайсу.

Але радість виявилася передчасною. Прихильники пропрієтарних комплектуючих винайшли спосіб обмежувати можливості інтерфейсу USB Type C. Наприклад, ми бачимо у нових пристроїв південнокорейського виробника здібність кабелю вимикати можливість швидкої зарядки для всіх інших пристроїв.

Якщо з’явилася така можливість, може з’явитися і інша. Наприклад, обмеження передачі медіафайлів, або будь-яких інших.

І найстрашніше попереду. Вже цілком серйозно йдуть розмови про застосування у зарядних кабелях DRM захисту. Тобто, при копіюванні медіа продукту, як то музики чи фільмів, ліцензія, яка є частиною цифрового твору, не буде скопійованою і файл не буде відтворюватися. Такі розробки ведуться з 2016 року, коли інтерфейс USB Type C було винайдено.

Також ходять чутки про можливість шифрування трафіку у кабелях. Як це можна реалізувати технічно, поки що невідомо, але все попереду.

Тим часом, деякі ринки потурбувалися про таку небезпеку завчасно. Наприклад, ринок ЄС вимагає, щоб всі кабелі і зарядні пристрої були взаємозамінні.

Саме тому Samsung обмежив швидкість зарядки для інших пристроїв потужністю 10 Вт, яка за європейским законом прийнятна.

Постає ще одна проблема. Виробники підіймають питання про обов’язкову додаткову сертифікацію зарядних пристроїв і кабелей, стосовно можливостей регулювати сигнал, що вони генерують і пропускають. Але хто буде займатися сертифікацією – невідомо.

Експерти вважають, що все це лише підвищить ціну пристроїв для кінцевого споживача.

Але опитування на офіційному форумі MIUI демонструє несподіваний результат. Більшість підтримує контроль сигналу в зарядних кабелях, тому що вважає це покращенням безпеки користуванням пристроями.

Яка ваша думка? Це новий рівень безпеки, чи нова форма контролю?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.