Чим відрізняються сканери відбитків пальців?

28 Вересень 2016

Коментарі:

0
 28 Вересня, 2016
 0

Поки спільнота шанувальників Xiaomi обговорює новинки, а маркетологи не генерують новин, ми проведемо невеличкий технічний лікбез.
Наприклад – чим відрізняються один від одного типи сканерів відбитків пальців? І скільки їх існує?

Ми, за допомогою Вікіпедії, нарахували три.

Перший: оптичний. Він не застосовується у смартфонах, завдяки своїм розмірам і оптичній системі, яка просто не влізе у тонкий корпус, і для якої треба створити відповідні умови експлуатації. А ось у замках такий сенсор використовувався декілька десятиліть.

Він працює просто, згідно фізичних законів. Джерело світла світить на палець, і видбивається на сенсор. Світ переломлюється через скляну призму. Сенсор тим, чи іншим чином аналізує відображення пальця і дає команду – true або false, згідно якої відбуваються подальші дії.

Схематично це виглядає ось так:

030358n7ugg1f63duvl3l7.jpg.thumb

Другий тип: ємнісний.

Він активно застосовується у всіх моделях смартфонів останніх двох років. Крім того, ємнісна система працює в багатьох інших пристроях і системах захисту.
Принцип її роботи у моніторингу ємності зарядженої пластини. В тому місці, де шкіра прилягає до пластини, ємність менше, де між нею і пластиною є шар повітря – більше. Таким чином, створюється карта ємностей, яка співпадає, чи не співпадає з оригіналом, який зберігається у пам’яті пристрою. До речі, так само працює і сенсорний екран в усіх пристроях, де він є (окрім екранів резистивного типу).

Ось схема

Третій тип: ультразвуковий.

Цей тип сенсору був вперше презентований для смартфону Mi 5s. Принцип його роботи схожий з медичною методикою УЗД. Джерело ультразвукових хвиль випускає хвилі і аналізує швидкеість надходження “луни” від перешкоди. Таким чином створюється карта поверхні об’єкту, і порівнюється з еталонною, що зберігається у пам’яті пристрою.

Це виглядає теоретично так:

Для ультразвукового сканера не важливо, на якій відстані знаходиться ваш палець, або забруднений він, вологий, чи ні. Це безперечно революційна технологія, яка у найближчий час знайде найширше застосування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.