Android One та Android Go: в чому різниця і які вимоги до смартфонів?

30 Жовтень 2018

Коментарі:

0
 30 Жовтня, 2018
 0
Категорія: Новини

Як ми знаємо, корпорація Google, якій належить операційна система Android, дуже зацікавлена у якнайширшому використанні своїх сервісів, які і просуваються через популярну ОС.

Для того, щоб охопити всі прошарки користувачів, були започатковані програми для окремих користувацьких сегментів, зокрема, Android One та Android Go.

Зі смартфонами, які випустила компанія Xiaomi за першою програмою, ми знайомі: це пристрої серії А. Mi A1 та Mi A2 стали не менш популярними, ніж їх “родичі” з прошивкою MIUI. А ось пристроїв з Android Go пекінська компанія ще не випускала і невідомо, чи збирається.

Android Go починається з ОС Android 8.1 Oreo. Це вид системи, що розрахована на користувачів дешевих смартфонів з низькими технічними характеристиками, які не можуть вчасно заряджати свої пристрої, мають обмеженні у доступі до швидкої передачі даних.

Це смартфони з 8 ГБ вбудованої пам’яті, 512 МБ, або 1 ГБ оперативної пам’яті, повільними процесорними платформами. В цих пристроях завдяки системі Android Go використовуються полегшені версії додатків Google. Gmail, YouTube, Google Assistant, Maps, та Gboard мають вдвічі менший об’єм. Також є програми, який немає у звичайних версіях ОС, наприклад, швидкий файловий менеджер Files Go. Виробники сторонніх додвтків заохочуються Google до розробки Go версій своїх програм. Їх можна завантажити і встановити через модифікований Play Market Go.

Тепер власники смартфонів, що коштують до 60-80 доларів, можуть користуватися ОС Андроїд без дуже великого гальмування.

Xiaomi  має у своїх лінійках продуктів моделі з ціною, близькою до цього діапазону, але смартфони Mi набагато потужніші і мають достатньо пам’яті, щоб не попасти у список тих, що потребують Android Go.

Але з Android One інша справа.

Ця програма була започаткована у 2014 році і успішно діє і зараз.

Її сенс полягає у використанні “чистої” системи Android, з мінімальним набором встановлених додатків, і без якихось змін у інтерфейсі. Google заохочує виробників випускати нові моделі своїх смартфонів з Android One, зі свого боку гарантуючи обов’язкове оновлення версії системи протягом якнайменше двох років з моменту випуску пристрою. Але пристрої з стоковим Андроїдом не є автоматично Android One смартфонами.

Для учасників програми обов’язково мати логотип Android One на задній панелі девайсу, супроводжувальних документах і упаковці. Виробник має дати офіційну згоду і можливість  регулярного оновлення системи з боку Google автоматично.  Кількість передвстановлених додатків суворо контролюється з боку Google.

Подальші інcталяції – це справа користувача і за це не несуть відповідальності ані виробник, ані Гугль.

Сильними рисами системи є “чистий” інтерфейс і відсутність можливих незбалансованих та неоптимізованих додатків. Це повинно призвести до більш швидкої та плавної роботи та виконання програм. Тривалість роботи акумулятора повинна підвищитись за рахунок правильно розрахованого навантаження на компоненти. До того ж, Аднроїд є однаковим для усіх, незалежно від бренду виробника, тому ці смартфони простіше використовувати. Пристрої Android One мають повний комплект попередньо встановлених програм Google, а також додаткові застосунки, необхідні для додавання комфртного використання смартфону. Наприклад, можна отримати якісну програму для камери, оптимізовану для апаратного забезпечення.

Оновлення системи тривають протягом якнайменше двох років використання пристрою, оновлення безпеки – протягом трьох років з моменту активації смартфона.

Це спонукає виробників до регулярного оновлення лінійки моделей А, тим більше, що ніяких обмежень у продуктивності, розмірах, ціні тощо, для Android One немає.

Дійсно, користувацький досвід смартфонів Mi A1 та Mi A2 свідчить про те, що вони швидші і стабільніші за свої версії з MIUI.

Наступного року чекаєжмо на Mi A3. Цікаво, яка модель отримає Android One?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.