Android One та Android Go: що ми повинні знати про них

23 Січень 2018

Коментарі:

0
 23 Січня, 2018
 0

ОС Android працює на більше, ніж 84% від загального числа смартфонів. Це дуже гнучка і витривала система. Будь то налаштовування вашого пристрою, оптимізація додатків, зміна шрифтів і зовнішнього вигляду, встановлення різних прошивок та ядер, щоб випробувати різні функції або щось інше, Android зробить це без похибок. Оскільки він заснований на Linux, він має нескінченні можливості.

Протягом багатьох років, операційна система Android розвивалася послідовно і ефективно. З часів Android 1.5 (Cupcake) до Android 7.0 (Нуга), Android значно змінився і додав різні функції, що робить його однією з найулюбленіших операційних систем епохи. Багато хто з OEM-виробників смартфонів, особливо Samsung, побачили світ завдяки Android.

Незабаром розширена версія Android з’явиться у планшетах, телевізорах, Хромбуках і навіть автомобілях. Від простої ОС до “Google Everything”, Android пройшов довгий шлях.

Компанія Google запустила дві програми розвитку Android: Android One на конференції I/O 2014 року та Android Go в 2017 році. Протягом багатьох років розробники приділяли увагу Android Marshmallow, Nuga і тепер Android O, які відвертали увагу від Android One і Android Go. Тепер кажуть, що Go збирається замінити One, що не правильно. Отже, короткі відомості про Android One і Android Go, відмінності та схожість між ними, а також про те, як Google збирається працювати з Android, Android One і Android Go. Тепер давайте почнемо з програми Android One.

Ключова конференція розробників Google I/O 2014 року розпочалася з теми, як працює Android. Наприкінці зборів генеральний директор Сандар Пачай представив Android One. Ця програма базувалася на ідеї надання смартфону на ринках, що розвиваються, у всьому світі за дуже низькими цінами і з невеликими витратами.

Програма Android One відрізнялася від звичайної ОС Android, в якій Google надає користувач і розробникам лише програмне забезпечення смартфону. У цій програмі Google спочатку дала референс на обладнання, необхідне для OEM-виробників, що розробляють високоякісні недорогі компоненти для смартфонів. Крім того, компанія Google почала надавати оновлення, як це відбувається з пристроями Nexus або Pixel та сервісом Google Play. Програмне забезпечення було стоковим Android з повною підтримкою Google Apps. 

Виробництво перших пристроїв Android One було розпочато в Індії завдяки Micromax, Karbonn і Spice, які об’єдналися з Google, щоб розробити пристрій за цінами менш, ніж 100 доларів. Android One був чудовим способом подолати проблему, пов’язану з оновленнями, оскільки недорогі Android-смартфони працювали під Android 4.0, а іноді навіть Android 2.3. Таким чином можна вважати Android One як програму, яку Google використовував, щоб підвищити користувацьку якість смартфонів у нижній ціновій категорії.

Micromax Canvas A1 був першим смартфоном, заснованим на Android One, і він працював на Android 4.4.4 KitKat, і ядрі ​​Google Chrome з версії 3.4.67. Далі Android One відкрив собі шлях до нових ринків, що розвиваються, таких як Філіппіни, Туреччина, М’янма, а також, нарешті, в США. Незабаром незалежні розробники ПЗ почали робити спеціалізовані прошивки, і таким чином, світ побачив CyanogenMod для Android. 

Android One не був побудований для тих, хто звик до преміум-смартфонів, а для користувачів смартфонів початкового рівня, які користувалися базовими функциями системи. І треба сказати, Android One був досить успішним у цьому відношенні. Але індійські компанії, з якими компанія Google співпрацювала, не продавали пристрої Android One так, як було треба, об’єми продажів падали, до того ж, почав активно зростати китайський ринок. На сцену вийшли Xiaomi і Lenovo, і вони стали головними у середньому діапазоні смартфонів, випускаючи телефони, які мали преміум-функції за середньою ціною, і таким чином залишаючи Android One поза конкуренцією. До кінця 2016 року стало цілком зрозуміло, що Google відмовиться від стратегії Android One.
Минулого року Google запропонував компанії Xiaomi спільний проект зі смартфоном Mi A1, який виявився дуже вдалим, але змінив принцип програми, зробивши смартфон дорожчим за сто доларів. Натомість, Mi A1 запропонував користувачам такий рівень якості і характеристик, який досі був доступний лише споживачам техніки класу вище середнього. Тому преміальність смартфону компенсувала його ціну.

Android Go був представлений Самеєром Саматом, віце-президентом з управління продуктами, Android та Google Play. Ідея Android Go дещо аналогічна Android One. Завдяки Android Go компанія Google планує забезпечити повну версію Android для користувачів з низькокласними смартфонами. За словами Самата, “Android Go” – це не нова версія Android, а просто назва проекту в Google. Android Go буде запущений разом з Android O і буде доступний для пристроїв з оперативною пам’яттю 1 ГБ або менше. 

Ми всі знаємо, що Android – це операційна система, яка активно споживає оперативну пам’ять. Але завдяки досягненню оптимізації акумулятора та кеш-пам’яті додатків, Android О, швидше за все, буде працювати на всіх смартфонах. Android Go – це індивідуальна версія Android O. Різниця лише в тому, що Android Go буде підтримувати кожну операційну систему Android, що буде постачатися після Android O.

Для Android Go Google налаштує всі свої основні програми, такі як YouTube, Gboard, Chrome, щоб вони використовували якомога менше даних. У Android Go браузер Chrome за замовчуванням використовуватиме функцію заощадження даних, і YouTube буде працювати як YouTube Go для збереження даних. Gboard буде підтримувати кілька мов та локалізацій. 

У програмі Android Go в магазині Google Play відображатимуться “легкі” програми, такі як Facebook Lite, YouTube Go, розмір яких менше 10 МБ. Ці додатки, як правило, залишаються в стиснутому стані, і не будуть генерувати будь-яких запитів на регулярні оновлення.

Завдяки цим функціям Google зможе працювати на будь-якій платформі з обмеженою пам’яттю і без необхідності співпрацювати з різними OEM-розробниками для керування запасною версією Android без особливого налаштування. 

Але наступне питання полягає в тому, чому Android Go буде успішним там, де Android One не вдалося?

Коли компанія Google запустила Android One в 2014 році, вона зосередилася на забезпеченні стандартизованого програмного забезпечення для обладнання та програмного забезпечення для ОЕМ. Таким чином, виробники не мали свободи, і вони не могли конкурувати з іншими смартфонами на ринку. Але в 2017 році Google зрозумів, що стандартизований апаратний дизайн не створить значної конкуренції між виробниками, таким чином, він не буде ними прийнятий. Це призвело до Android Go, де Google залишив обладнання на розсуд виробників, і повністю зосереджує увагу на програмному забезпеченні, яке може працювати без проблем навіть на низькотехнологічному смартфоні.

Ось чому Android Go буде успішним, оскільки OEM-користувачі матимуть свободу вибору того, який тип смартфону вони хочуть вивести на ринок. Завдяки таким додаткам, як YouTube Go, Gboard, Chrome і Play Store, для збереження даних та керування живленням Android Go стане хітом. Android Go дасть новий досвід для низькорівневих користувачів, оскільки він поєднує “легке” програмне забезпечення з недорогим апаратним забезпеченням.

Навіть виробники, що використовують власні розробки програмного забезпечення, такі як MIUI, будуть вимушені придивлятися до досвіду Google, тому що нові версії прошивок, розраховані на преміальні смартфони з об’ємами оперативної пам’яті 4-6-8 ГБ залишать за межами користувачів застарілих, чи низькоресурсних смартфонів, і це зруйнує наслідування прошивок. Доведеться створювати MIUI для малопотужних смартфонів, кожна лінійка продуктів буде вимагати окремої версії прошивки, і це створить справжній хаос.

Тому ідея збалансованої ОС, яка однаково успішно працює на потужних смартфонах, і на пристроях низького рівня (можливо, навіть, маючи можливість перемикати режим використання), виглядає дуже прогресивно.

Почекаємо на конкретні рішення для забезпечення такої програмної політики. В усякому разі, наступного року, а може навіть і цього, щось обов’язково зміниться, щоб відповісти на ці виклики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.