Android 9: що очікувати від нової ОС?

27 Квітень 2018

Коментарі:

9
 Квітень 27, 2018
 9
Категорія: Новини

Підтримка глобальної девелоперської прошивки MIUI 9 була припинена розробниками тиждень тому, тож наступне оновлення вийде не раніше кінця липня.
Можливо, деякі смартфони отримають оновлення стабільної глобальної прошивки до версії MIUI 9.6, але теж не раніше липня.

Тому замість новин про MIUI, поговоримо про оновлення операційної системи Андроїд.
У той час, як операційна система Андроїд 8 поступово поширюється на смартфонах, розробники заявляють про те, що повним ходом йде створення превью-версій нової, дев’ятої версії однієї з найпопулярніших ОС в світі.

Що нового може бути в Андроїд 9?
Нам стало відомо тільки про деякі особливості ОС, повні властивості якої стануть відомі лише до моменту виходу бета-версії, який планується не раніше кінця року.

1. «Монобрів»

З появою «повних» екранів, у багатьох моделей смартфонів з’явилася т.зв. «Монобрів» – виступ корпусу зверху, на якому розташовані сенсори і фронтальна камера. Дуже багатьох користувачів цей виступ дуже дратує, тому в новій системі є можливість його «прикрити». Рядок стану ширшає і втрачає прозорість. Тепер виступу не видно, а на рядку стану відображається звична інформація. В результаті екран виглядає «неповним». Цікаво, це не дратує занадто чутливих гиків?
А користувачі смартфонів без «моноброви», (таких як сімейство Mi MIX) зможуть імітувати її, користуючись тією ж функцією. Дуже корисно, правда?

2. Підтримка HDR і HEIF

Android P включає вбудовану підтримку безкоштовного HDR VP9-профілю. Це означає, що фільми HDR з використанням профілю можна переглядати за допомогою будь-якого медіаплеєра. Раніше додаток медіаплеєра повинен був підтримувати профілі HDR для правильного відображення контенту на дисплеї.
Android P також підтримує формат стиснення зображень HEIF.

HEIF означає формат зображення з високою ефективністю, а зображення з цим розширенням можуть зберігати в два рази більше даних, використовуючи той же розмір файлу, що і зображення у форматі JPEG, що означає, що зображення при тому ж розмірі мають набагато більш високу якість.
HDR VP9 і HEIF стають популярними, і без їх підтримки старі смартфони або пристрої з колишньою версією ОС не зможуть їх відображати, залишивши своїх користувачів на узбіччі науково-технічного прогресу.

3. Внутрішня навігація

Android P представляє підтримку протоколу WiFi IEEE 802.11mc, також відомого як WiFi RTT (час розвороту).
Підтримка WiFi RTT означає, що ваш телефон може використовувати свій WiFi-сигнал (в мережі з підтримкою) для служб визначення місцеположення. Протокол RTT є точним і може знайти ваш телефон в межах 1-2 метрів, що більш точно, ніж сигнал GPS, який ви використовуєте на відкритому повітрі.
Це важливе нововведення, тому що дозволяє ще більш активно взаємодіяти з системами розумного будинку, а також допомагати людям з обмеженими можливостями орієнтуватися в приміщенні.
Також застосування цього протоколу набагато полегшить завдання стеження за кожним власником смартфона, що підтримує ці функції.

4. Багатокамерний API

Важливе нововведення: Google відкриває для розробників ПО API багатокамерних систем. API означає інтерфейс прикладного програмування, і це дає можливість творцям додатків вносити в їх функціонал можливості роботи з декількома камерами. Таким чином, будь-який додаток для камери зможе підтримувати всі налаштування систем з декількома камерами, і ви не будете обмежені в можливостях працювати з камерами будь-якого смартфона.
Ці API-інтерфейси включають такі функції, як масштабування, портрет / боке і 3D-стереобачення, а також поточні функції камери Android.

5. Покращення сповіщень

Android P підтримує підтримку «більш інформативних» сповіщень та повідомлень.
Ви зможете переглянути попередній перегляд прикріпленого зображення, переглянути останні кілька повідомлень в розмові і використовувати смарт-відповіді на основі Google Assistant з шторки повідомлень.
Ми бачимо поліпшення сповіщень з кожною веросією Android. Це зрозуміло, тому що повідомлення Android є одною з його сильних властивостей, і ми бачимо їх вплив на інші операційні системи, як мобільні, так і десктопні.

6. Кнопка повороту

Android P має новий спосіб управління поворотом дисплея!
Ви можете заблокувати налаштування обертання, щоб орієнтація вмісту екрану не змінювалася, незалежно від того, як ви нахиляє свій смартфон, а нова кнопка на системній панелі змінить ситуацію простим натисканням. Ідеально підходить для читання перед сном.

7. Зміни в Google Launcher

Також є деякі зміни в інтерфейсі Google в лінійці смартфонів Pixel. Ці зміни можуть бути включені в призначений для користувача інтерфейс іншими компаніями. На смартфонах Pixel ми побачимо, зокрема, зміни інтерфейсу регулювання гучності, більш барвисте меню налаштувань і переглянутий макет для швидких налаштувань.

Такі зміни Google обіцяє в новій версії своєї ОС. Деякі з них (як, наприклад, швидкі відповіді в сповіщеннях) вже реалізовані в останніх версіях прошивки MIUI, а багато ми вперше побачимо в MIUI 10 і MIUI 11, яка буде використовувати Андроїд 9 як базову ОС.

Запобігаючи питання: «А коли у мене прилетить Андроїд 9», хочеться сказати, що розвиток програмного забезпечення та виробництва смартфонів – дві незалежні одна від одної лінії простору-часу.
Тому те, що деякі смартфони не отримають ані Андроїд 8, ані Андроїд 9 цілком нормально, так само, як і те, що багато пристроїв можуть «перескочити» відразу на Android 10 в доступному для огляду майбутньому.

Коментарі

 1. Taras сказав:

  Почекаємо до липня….

 2. Павел сказав:

  Интересно когда прилетит основа андроид 8 на xiaomi redmi 4x и будет ли вообще, я даже не думаю про андроид9

 3. lunberg88 сказав:

  Лол))) Достаточно посмотреть на их обещания по поводу миуи9 на 7м андроиде… Короче очередной развод от ксайоми. Получат её полугодичные трубки и все, в прочем как обычно.

  • Mi Messenger сказав:

   В чем развод? Вам кто-то обещал обновлять Андроид? Телефон работает? Все ок, никакого развода.

 4. Богдан сказав:

  До адміністрації питання – чому досі немає новини про вихід девелоперської прошивки від 26.04?

 5. Игорь сказав:

  Редми5+ miui9.5.4.0
  Когда google ассистент заговорит на украинськом или на русском?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2019 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.