Інструкція користування системою для зйомки 360 VR відео Brahma360

27 Травень 2016

Коментарі:

1
 27 Травня, 2016
 1

Частина 1. Залізо

Для нормальної роботи збірки Brahma, нам знадобиться сама головка і штатив до неї.
Придбати їх можна тут и тут.

установка для съемки 360 видео виртуальной реальности

Насправді, застосований в нашому випадку монопод виявився дуже нестійким і схильним до падіння від вітру, тому я рекомендую вам використовувати звичайний трипод, попередньо навантаживши його хоча б рюкзаком.

DSC07382

DSC07383

DSC07385

Крім того, нам будуть потрібні 6 екшн-камер Yi Sport Camera.

DSC07374

Увага! Камери дуже бажано, щоб камери були з однієї партії, тому що камери з різних партій відрізняються відображенням кольорів, яскравістю або насиченістю зображення.

До камер нам будуть потрібні 6 швидких USB-microUSB кабелів, бо в процесі налаштування і роботи камери вимагають підзарядки, і розбирати для цього конструкцію коштує дуже багато часу.

Увага! Кабелі повинні бути круглими і з неширокими роз’ємами, тому що вони просто не пролізуть в отвори головки.

DSC07375

DSC07376

До цього всього ще будуть потрібні зарядні пристрої, які можуть швидко зарядити всі шість камер. Я використовував чудові подовжувачі Xiaomi Power Strip. Процес зарядки всієї збірки займав не більше півгодини.

Ще потрібні шість однакових карток пам’яті класу 10 і вище. Картки також повинні бути одного виробника, ідентичні за характеристиками і найкраще з однієї партії, тому що в зйомці 360 відео дуже важлива синхронність.

Крім того, нам знадобиться смартфон, у якого є функція точки доступу Wi Fi і система Андроїд не нижче версії 4.0.

Увага! Режим точки доступу повинен підтримувати не менше 6 одночасно підключених пристроїв!

Часто виробники смартфонів не декларують кількість пристроїв, що можна підключити до точки доступу. Приміром, смартфони лінійки Xiaomi Redmi дозволяють з’єднатися лише 5 пристроям, що робить автоматичну роботу з цією системою неможливою. За відгуками, сімейство Elephone підтримує 6 пристроїв, Samsung – 10, про що чесно повідомляє при активації точки доступу. Я використовував в експериментах смартфони Samsung і Xiaomi Mi 4S.

Частина 2. Програмна частина.

Для успішної роботи нам знадобиться додаток Brahma360. Його можна завантажити з сайту ентузіаста з Британії, який створив цю головку. На сайті постійно знаходиться найсвіжіша версія додатку.

Android_v2 – Brahma Alpha APK – ARM
Android_v2 – Brahma Alpha APK – x86

ARM версія використовується для Андроїд смартфонів, x86 – для Windows Phone / 10.
Автор незабаром обіцяє додаток для iOS і десктоп версію, але поки доводиться задовольнятися тим, що є.
Завантажуємо додаток, кладемо його у внутрішню пам’ять смартфона і встановлюємо, перед цим погодившись з вимогами безпеки.
Крім цього, нам знадобиться будь-який додаток, що управляє точкою доступу, яку створює смартфон. Я використовував зручний додаток HotSpot Manager .
У цьому додатку нам важливо побачити кількість підключених пристроїв і їх IP-адреси в разі використання DHCP-серверу.

Частина 3. Налаштування.

Перед початком роботи камери потрібно налаштувати певним чином.
Для початку, потрібно однаково налаштувати всі камери за допомогою стандартного додатку Yi Sport Camera.
Робити це доведеться для кожної камер, але один раз.
Запускаємо програму, (тут локалізована російсько-українська версія), чекаємо з’єднання з камерою і натискаємо Налаштування (шестерню).
Ось важливі моменти:

1. Роздільна здатність відео. Її потрібно виставити однаковим, але конкретна цифра великого значення не має, тому що ми потім перемкнемо камери в режим 4К за допомогою скрипту.

settings1

 

2. Вимикаємо відображення дати, і (дуже важливо!) вмикаємо режим відео за замовчуванням.

settings2

 

3. Далі ставимо центральний експозамер, включаємо збереження мініатюр (ними можна буде зшити статичну панораму для перевірки), Автоосвітленість вмикаємо або вимикаємо в залежності від часу доби для зйомки. При низькій освітленості і включеному режимі на відео буде шум, потрібно це враховувати при зйомці нічних панорам.

4. Дуже важливо! Вмикаємо режим Wi Fi при старті камери. Інакше доведеться це робити вручну в процесі зйомки, що дуже незручно.

5. Гучність звуку регулюйте на ваш розсуд. Насправді гучний писк камер покаже вам, що вони включилися при зйомці на природі або в галасливому місці.

settings3

 

6. Дуже важливо! У всіх камер повинна бути однакова версія прошивки.

Тому, далі – інструкція по прошивці камер Yi Sport Camera. Ті, хто вміє шити камери, або версії прошивки на всіх камерах найновіші і однакові, пропускайте цей розділ.

Прошивка камер Yi Sport Camera

1. За прошивкою йдемо на офіційний сайт виробника;
2. Обираємо прошивку для камери своєї серії, визначити серію як показано на сайті, першими цифрами штрих-коду під акумулятором камери;

sn-check-en

3. Завантажуємо прошивку;
4. Виймаємо SD-карту (мін. 16 Гб класс 10) з камери, і форматуємо її в FAT32;
5. З комп’ютера вивантажуємо прошивку на чисту карту пам’яті (на ній не повинно бути ніяких папок, на сайті некоректна інформація!);

firmware_3_en

  1. Перейменовуємо архів у bin;
  2. Повертаємо карту пам’яті у камеру и вмикаємо її (камера повинна бути повністю зарядженою!);
  3. Чекаємо. Через деякий час камера почне пищати, частіше і частіше. Після прошивання вона повинна перезавантажитися. Іноді камера після перепрошивання не вмикається автоматично. Це не страшно. Після прошивання і відключення камери, увімкніть її вручну і в додатку Yi Sport Camera перевірте, чи оновилася прошивка.

Прошивку можна оновити також прямо з додатку. Для цього вам знадобиться Wi Fi. Натисніть на версію прошивки і відкриється сторінка оновлення.

Screenshot_2016-04-30-19-50-06_com.xiaomi.xy.sportscamera

Частина 4. Інші налаштування.

Коли камери налаштовані, можна починати підготовку до сферичного режиму.

Для початку – один абзац теорії.

Екшн-камера при включенні створює Wi-Fi сервер. Щоб керувати камерою і отримувати дані, потрібно до нього підключитися, як до звичайної Wi Fi мережі. У цьому випадку камера є станцією, а смартфон – клієнтом. Таке підключення можливо тільки з однією камерою. Нам потрібно створити Wi-Fi мережу, до якої увійшли б усі камери. Для цього потрібно змінити роль смартфона і камери.

Смартфон має стати Wi-Fi сервером, а кожна з камер – клієнтом. Щоб перевести камери в режим клієнта, потрібно змінити її глибокі настройки.Для цього з сайту виробника треба завантажити скрипт.

Розглянемо його ближче.

Скрипт має таку структуру:

– autoexec.ash

– wifi (тека)

— sta.sh

— watchdog.sh

— wpa_supplicant.conf

1. Файл autoexec.ash

2016-05-23_122756

Тут потрібно розкоментувати потрібні рядки. Це стосується перших 3-х. Перша призначає камері режим 4К при співвідношенні сторін 4: 3 (це важливо!), інакше, відео не складеться у сферу.

Друга призначає високий бітрейт. Я обмежився 25 Мб / с, можна розкоментувати 50, (закоментувавши 25), якість буде краще, але і розмір файлів більше.

Все інше не чіпаємо!

2. Файл sta.sh

2016-05-23_124234

У цьому файлі ми встановлюємо параметри мережі.

У перших рядках можна обрати статичну або динамічну MАС адресу кожної камери. Оскільки ця адреса для нас не має значення, можна залишити все як є.

Важливий момент настає в 51 рядку. Ви можете призначити кожній камері статичну IP-адресу. Для цього розкоментуйте цей рядок, пропишіть IP-адресу кожній камері. Разом, у вас вийде 6 скриптів, які потрібно буде покласти в кожну з камер, не переплутавши, для чого камери потрібно пронумерувати, готуючись до цієї процедури.

Можна зробити простіше і призначити режим DHCP-серверу, який генерує IP-адреси автоматично при кожному підключенні. Для цього потрібно рядок 51 закоментувати, а рядок 52 розкоментувати, як це і показано в даному скрипті.

При цьому складність буде набагато менше, і буде полягати в необхідності кожного разу опитувати камери на предмет їх адрес і перепрописувати їх в додатку Brahma.

Далі, я розповім, як це зробити легко.

3. Файл watchdog.sh

2016-05-23_125322

Цей скрипт регулює число і частоту звернень камери до сервера, тобто нашого смартфону. Тут не потрібно нічого змінювати.

4. Файл wpa_supplicant.conf

2016-05-23_125658

Це дуже важливий скрипт. У ньому вказані параметри доступу до мережі. У рядку 3 прописуємо бажаний ssid (ім’я мережі), в рядку 5 – пароль. Ці дані потрібно запам’ятати, тому що на смартфоні ви повинні створити точку доступу з такими ж параметрами.

Частина 5. Завершення налаштувань.

Після всіх змін завантажуємо цей скрипт на карти пам’яті кожної камери. Щоб не заплутатися, я раджу вам пронумерувати камери і кабелі.

Щоб повернути камери в первісний стан досить просто видалити скрипт і перезапустити камеру.

Тепер переходимо до наступного етапу налаштувань.

Частина 6. Операції із смартфоном.

  1. Відкриваємо Налаштування смартфону – Бездротові мережі – Додатково – Модем та точка доступу. У різних оболонках Андроїду ці пункти можуть називатися по-різному, але приблизно так.
  2. Вибираємо Налаштування точки доступу і там прописуємо ssid (назва мережі) і пароль. У нашому випадку це буде brahma і brahma1111. Вибираємо шифрування WPA2PSK.
  3. Запускаємо додаток Hotspot manager і прописуємо там таку ж точку доступу або знаходимо вже створену нами.

Тепер запускаємо камери. Потрібно дочекатися, поки не почнуть блимати сині індикатори Wi Fi на бічній грані. Потім чекаємо, поки камері не видадуть довгий писк, який сигналізує про те, що вони з’єдналися з мережею.

Як тільки це сталося, відкриваємо Hotspot manager, заходимо у вкладку Клієнти і бачимо список IP-адрес камер.

Записуємо їх або запам’ятовуємо останні цифри.

Screenshot_2016-05-23-12-28-14_com.etustudio.android.hotspotmanager

 

Потім відкриваємо додаток Brahma.

Насамперед вирушаємо прописувати адреси наших камер.

Screenshot_2016-05-23-13-48-48_com.digaset.brahma

Відкривається ця сторінка натисканням на знак меню в лівому кутку вгорі. Кнопками next гортаємо камери, прописуючи їх адреси, кнопка CLOSE зберігає дані.

Коли всі дані прописані, повертаємося до головного вікна служби і натискаємо Connect.

Камери запищать, і на екрані відобразиться підключення.

Якщо у вашого смартфону є обмеження по кількості підключень до точки доступу, то одна або кілька камер не підключиться, і при кожному підключенні, вони будуть вибиратися випадковим чином.

Screenshot_2016-04-30-19-36-08_com.digaset.brahma

Проте, інші камери будуть відгукуватися на команди, записувати відео і передавати зображення на сторінку Preview.

Screenshot_2016-05-04-18-09-32_com.digaset.brahma

Цю опцію добре використовувати як систему спостереження, але сферичне відео з цього не зробиш.

Якщо смартфон підтримує 6 і більше сполучень, то проблем не повинно виникнути. Тоді картина виглядає так:

Screenshot_2016-05-23-12-28-33_com.digaset.brahma

Можна відразу записати синхронне відео, а можна подивитися, що бачать камери на сторінці Preview.

Screenshot_2016-05-23-12-29-21_com.digaset.brahma

У вкладці VR DISPLAY можна навіть наживо побачити як складається сфера. Для цього потрібно мати шолом віртуальної реальності або хоча б Cardboard. Але і без нього можна побачити статичну розгортку вашого майбутнього відео, яку можна обертати пальцем.

Screenshot_2016-05-23-12-29-43_com.digaset.brahma

Screenshot_2016-05-23-12-29-59_com.digaset.brahma

Але, повертаємося до запису. Натиснувши на кнопку Record, ви починаєте синхронний запис. І все б добре, але насправді він є несинхронним.

Якась камера, а то і кілька, обов’язково загальмує. Тому для зручності подальшого склеювання відео, потрібно дати якийсь різкий звуковий сигнал.

Найчастіше, це сплеск руками. Це ефективно, але проблема в тому, що при цьому в кадрі перебуваєте ви. І часто немає можливості зробити сплеск, якщо ви знімаєте концерт, наприклад, або установка знаходиться далеко від вас (зв’язок зі смартфоном працює на відстані до 10 м.)

Для таких ситуацій є альтернативний спосіб – додаток Ponerine.

 

Частина 7.  Ponerine.

Цю частину можна не читати тим, у кого все вийшло і хто не відчуває труднощів із синхронізацією відео.

Додаток Ponerine – аналог Brahma, у якого є деякі особливості. Він існує в двох варіантах, але в даному випадку, нам потрібен мультікамерний додаток PonerineM. Завантажити його можна тут. У ньому також прописуються адреси існуючих камер, здійснюється з’єднання з ними і є можливість запустити їх одночасно.

Screenshot_2016-05-23-14-10-46_chn.luckylz.ponerinem

Screenshot_2016-05-23-14-10-52_chn.luckylz.ponerinem

Але є у додатку одна зручна опція: коли камери з’єднані і включені, можна подати гучний звуковий сигнал, натиснувши на кнопку BUZZER.

При цьому одна з камер запищить і цей сигнал буде зафіксований на звукових доріжках всіх відеофайлів, що полегшує їх синхронізацію до одного натискання кнопки.

Screenshot_2016-05-23-14-10-18_chn.luckylz.ponerinem

Частина 8. Збереження і сінхронізація.

Отже, ми записали 6 відеофайлів з камер, розташованих певним чином. Але поки це просто 6 дивних відео.

Потрібно їх зберегти і синхронізувати.

Для того, щоб злити файли, потрібно скористатися кабелями камер, зібраних на голівці.

Але є одна проблема: у камер Yi Sport Camera часто трапляється переповнення буферу і злити файли розміром більше 500 Мб прямо з камери не вийде: камера зависне і відключити її можна буде лише знявши кришку акумуляторного відсіку. Виробники на наш запит пообіцяли внести зміни в прошивку, але в актуальній прошивці ця проблема може зберігатися.

Тому простіше розібрати конструкцію і злити відеофайли за допомогою кардрідеру.

Тепер про синхронізацію.

Перед зшиванням сферичного відео в програмі Kolor Autopano Video Pro, де є функція синхронізації по звуку або руху, можна перестрахуватися і синхронізувати файли самому.

Справа в тому, що програма Kolor Autopano Video Pro не завжди коректно синхронізує файли і тому відеосфера виходить зі швами або «привидами» через розсінхронування.

Щоб бути впевненим на сто відсотків, зробити все руками і не втратити якість вихідних файлів, можна скористатися якимось з lossless відео-редакторів. Для формату mp4, в якому знімає Yi Sport Camera, кращим буде Free Video Editor.

У програми є платні опції, але у mp4 він зберігає безкоштовно.

2016-05-23_143630

Редактор дозволяє з точністю до часток секунди редагувати файл, і без втрати якості відрізати зайве або вирізати шматок всередині.
Зробивши подібну операцію з кожним з файлів, можна переходити до головного: зшивання сферичного відео.

Частина 9. Зшивання сфери.

 

Для зшивання відео ми використовуємо програму Kolor Autopano Video pro. Так, вона дуже дорога, але ж ви не з простої цікавості зайнялися віртуальною реальністю?
Ні, зламаних варіантів програми немає. Доведеться скидатися і купувати її. Для креативної групи або агентства цілком можливі витрати.

Отже, перетягуємо наші 6 файлів у вікно програми.

2016-05-23_144514

Якщо ви не синхронізували їх заздалегідь, то синхронізуємо у відповідній вкладці.

2016-05-23_144537

Далі натискаємо Stitch. Вибираємо опції, налаштовуємо настройки, я думаю, купивши програму, все прочитали мануал. Після створення розгортки, продовжуємо налаштовувати відео, виправляємо і призначаємо горизонт і т.д.

2016-05-23_144859

Як бачимо, панорама у нас вийшла цілісна, без швів і дірок. Значить, Brahma забезпечує сферичну зйомку і ми виставили камери правильно.

Коли всі налаштування закінчені, натискаємо «Збірка» і рендеримо відео. 

Частина 10. Youtube

Коли наше відео готове, його потрібно переглянути. Звичайні відеоплеєри для цього не підійдуть. Тому ось кілька варіантів.

VideoStitch Player 360

Totalcinema360

Kolor Eyes

Демонструвати 360 відео може і сервіс Youtube.
Але для завантаження відеофайл потрібно підготувати.

Для початку потрібно скачати маленьку програмку 360 Video Metadata (для Mac или Windows.).

У ній потрібно відкрити ваш файл і почекати, поки вона пропише потрібні метатеги в відео.

2016-05-23_150619

Потім потрібно завантажити файл на Youtube і через 10-30 хвилин він стане доступним для перегляду в пристроях віртуальної реальності або простому панорамному режимі.

Ось що вийшло.

2016-05-23_151246

Коментарі

  1. Сандр сказав:

    Дуже корисно. Дякую!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.