Що відрізняє дизайн екосистеми МІ від інших брендів?

Досвід однієї команди.

Певні, кожен, хто купив хоч би два пристрої, що належать  екосистемі Мi, звернув увагу на схожість їх дизайнерських рішень.  І це – не випадковість, бо Mi Ecosystem має власний стиль дизайну. Засновником цього стилю є Лі Нінінг,  директор з промислового дизайну Mi Ecosystem. Лі Нінінг стояв у витоків компанії, його бачення забезпечило  единий стиль Mi Ecosystem, що відзначується лаконічністю та комфортом.

Лі Нінінг приєднався до компанії Xiaomi у лютому 2011 року за запрошенням свого товариша по Коледжу дизайну Art Center, співзасновника компанії, пана Лю Де.  Молодий дизайнер із радістю приєднався до цікавого стартапу, бо  сподівався реалізувати у молодій компанії свої творчі ідеї. «Чесно кажучи, я не сподівався на великі проекти,  просто вірив у себе,» – каже зараз  Лі Нінінг.

Сьогодні ми помічаємо цікаву тенденцію у світі техніки – стилі різних марок у різних галузях промисловості схожі одна на одну. Яку ж думку на це має головний дизайнер екосистеми Розумного дому.

екосистема Розумного дому

«По-перше, я думаю, що  нам потрібно відрізняти естетичну тенденцію від стилю дизайну, – каже Лі Нінінг. – Простота – це загальна естетична тенденція нашого часу. Більшості людей це подобається, тому багато компаній та дизайнерів дотримуються цієї тенденції.» Саме тому, сучасні тенденціі у дизайні інтер’єру чи у промисловому дизайні базуються на дуже простих речах. «В моді простий стиль. Але стиль  окремих компаній відрізняється, стиль неможливо скопіювати», – упевнений  Лі Нінінг.

Стилі дизайну екосистеми Mi

Лі Нінінг вважає, що стиль дизайну екосистеми Mi  можна описати трьома словами: простий, толерантний, скромний. 

Простий. 80% користувачів пристроями компанії подобається дизайн цих пристроїв. Велика роль у цьому  належить кольорам, що використовуються компанією: білий, або інші нейтральні кольори, що легко вписуються у будь-яке кольорове рішення інтер’єру.

Толерантний. Компанія розумно і ефективно балансує між професіоналізмом дизайнерів та функціональними можливостями продуктів.

Скромний. Продукти розумного дому, з точки зору естетики, гармонійно поєднуються з іншими речами, що оточують людину в її середовищі. Вони легко вписуються в будь- який стиль домашнього інтер’єру.

При цьому видатним є те, що  МІ екосистема не втрачає свій власний стиль. За рахунок чого ж це  робиться? По- перше,  дизайнери компанії ніколи не копіюють чужий стиль, бо чужим стилем неможливо пишатися, як своїм власним. Захоплення своєю роботою, гордість за неї, відданість своїй справі – це основні принципи, на яких спирається дизайнерський відділ компанії.

стиль дизайну екосистеми Mi

Лі Нінінг наполягає, що розробки  дизайнерів розумного дому МІ  – це  справжні інженерні  рішення.  Кожен з проектів цієї екосистеми переробляється сотні разів, доки самі розробники не будуть задоволенні результатами своєї роботи на всі сто.

Ці зусилля не стали марними – стиль дизайну Xiaomi  були визнані найавторитетнішими незалежними дизайнерськими асоціаціями – Mi LED Desk Lamp отримала престижну премію Gold iF World Design Award, а Mi Electric Scooter виграла червону крапку Best of the Best 2017 Award.

Що ж  виділило ці два пристрої серед усіх інших?

 

стиль дизайну екосистеми Mi

Дизайн Smart LED-настільної лампи має неймовірно збалансовану функціональність та  ідеальний зовнішній вигляд. Максимальний кут відкриття 135 градусів дозволяє освітити ваше приміщення під будь-яким кутом. Червоний  дріт є контрастним елементом цього приладу і надає лампі деяку символічність . Крім того, вона має конкурентну ціну – 169 юанів!

Скутери завжди були дуже громіздкими приладами, але Mi Electric Scooter не такий. Його корпус зроблено з супер легкого алюмінію, який в найчастіше використовується в авіаційній промисловості, тому він важить всього 12,5 кг. В його дизайні тпож поєжнані збалансованність і простота.

Mi Electric Scooter купити в Україні

Кожному члену МІ спільноти, мабуть цікаво знати, якими пристроями Мі екосистеми користуються самі її розробники.

Лі Нінінг, наприклад, активно використовує світлодіодні настільні лампи, датчик руху Мі, Мі Smart Power Strip та інші. Одним з його улюблених продуктів є смужка живлення. У минулому , вважає провідний дизайнер, силові смуги були потворними. На його думку, люди не розуміли, що цей пристрій може бути добре спроектованим. Однак, провідна ідея Розумного Дому полягає у тому, що повсякденні продукти повинні бути естетичними, і МІ- дизайнери доклали значних зусиль для інновацій дизайну у цій галузі. Звертає увагу ідеально рівні отвори Мі Power Strip. Компанія Сяомі змінили уяву людей про те, як повинні виглядати смуги живлення –  і стала лідером у цій галузі.  Такий крок став прикладом і для інших компаній – їх продукція  теж стала більш естетичною.

стиль дизайну екосистеми Mi

Якому ж стилю віддає перевагу директор  з промислового дизайну Екосистеми МІ? Звісно, простому і лаконічному: мінімалізм у декорі,  білі або світлі меблі, простий зручний одяг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2019 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.