“Свобода накрила нас з головою, і нам здавалось, що все відбулося …” – чи не root-доступ мав на увазі Андрій Макаревич у своєму майже пророчому тексті?

“Та ми бога тримаємо за бороду!” – вигукували ще недавно не тільки злегка просунуті юзери, а й відверті ламери, закидаючи на свій Андроїд-пристрій чергову кастомну прошивку або один з безлічі наштампованих безкоштовних додатків, що надають в їх сверблячі рученята безкарне root-всевладдя над смартфоном.

Мало які там заборони доступу встановили розробники. А ми їх так, і навіть ось так!

Хіба може “привілейований” користувач обмежитися убогою встановленою графікою? І навіщо потрібні ці напхані “за замовчуванням” додатки, що тільки займають місце? А оптимізувати використання ресурсів, перекинути частину додатків на карту пам’яті, продовжити ресурс акумулятора – взагалі свята справа!

Ну і що, що гарантії можна позбутися, а то і зовсім в “цеглинку” перетворити придбаний, як правило, на батьківські гроші, смартфон? Зате як приємно поблажливо проронити в компанії менш просунутих товаришів – мовляв, ти вже їм як би і не зовсім рівня, і “root” практично без акценту вимовляєш. І сервісами типу Netflix не просто користуєшся, а буквально “користуєш” їх.

У чому перевага такого користування, правда, далеко не у всіх пояснити толком виходило, але сам факт повного володіння пристроєм автоматично дозволяв зараховувати себе до такої собі касти недоторканних. Не як у індусів, зрозуміло, а як би навпаки…

І ось цей самий Google, який ще вчора був такою душкою, даючи можливість залазити в Андроїд настільки глибоко, що навіть розробники про такі глибини не завжди мали уявлення, буквально кидає користувачів, що здійнялися над грішною землею, з небес на цю саму землю.

І як? Всього лише додавши в Google Play опцію для розробників “Виключення SafetyNet”. Тепер будь-який творець може заборонити установку додатка на пристрій, що не підтверджує офіційну сертифікацію Google. І що найприкріше, мотивують нововведення, як завжди, турботою про людину, про її безпеку.

Ось і шанований раніше багатьма Netflix скористався наданою можливістю і тепер нахабно відмовляє користувачам, які мають певний root-доступ, в установці себе на їх телефон.

А слідом за Netflix, вже і деякі банківські додатки, вигукнувши: “А ми чим гірші?”, перестали завантажуватися на апарати не тільки з кастомними прошивками, а й з “трошки” розширеними правами доступу.

Ох, вже цей Google – такий собі укладальник доріг з благими намірами… Жадібність – ось як це називається, а не турбота про користувача.

Думка автора може не збігатися з … Ееее …
Ну, просто може не збігатися, і все!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.