Проектор XGIMI H1 - міцний середнячок, що може піддати жару

Кіномани, що не можуть обійтись без якісного зображення та звуку, наскрізь пронизуючого всі органи, але яким у той же час не до вподоби вдихати “амбре” задушливих кінозалів та відволікатись від перегляду захопливого блокбастера на те, щоб штиркнути хроплячого сусіду, з цікавістю зустрінуть цей проектор. XGIMI H1, хоч і має не дуже стильний вигляд, та завдяки практично кубічній конструкції вдало поєднує насиченість апаратними можливостями з доволі якісним звуком. Це звісно, не домашній кінотеатр вищого рівня із звуковим форматом 5.1 та світловим потоком, більшим за 1000 лм, але для свого класу співвідношення ціни до якості в нього доволі непогане.

Серед основних оптичних параметрів, крім світлового потоку з верхньою межею у 900 лм, можна відмітити роздільну здатність 1920х1080, RGB-світлодіоди в якості джерела світла та використання DLP (Digital Light Processing) технології проектування. Якісне зображення з насиченими кольорами проектор здатен створювати майже без зауважень навіть на заявленій виробниками діагоналі у 300 дюймів, але у такому режимі яскравості вже трохи замало. Натомість програмно реалізовано корисну можливість розташовувати XGIMI H1 спереду та позаду екрана, на столі та на стелі, і навіть догори дригом. За якісне звучання відповідають 2 фронтальні 7,5-ватні динаміки Harman/Kardon, а також пара низькочастотних “гучномовців”, що зручно розташувались під невеличкими ніжками у нижній частині проектора.

Та нинішні користувачі вже і не уявляють сучасного електронного пристрою без керуючого програмного забезпечення. Додаток XGIMI для управління проектором зі смартфона можна отримати двома шляхами: скачати за посиланням біля QR-коду під час первинної настройки, або трохи згодом, зайшовши до магазину. Є лише одна маленька хитрість, до якої потрібно вдатись, оскільки в обох наявних прошивках (китайській та міжнародній) нема прямого доступу до Google Play. Треба у рядку пошуку браузера ввести “market”, натиснути посилання на веб-версію магазину, і в контекстному меню “відкрити за допомогою …” вибрати Google Play.

У додатку дублюються всі функції управління, доступні завдяки кнопкам на корпусі та дистанційному пульту, а також є змога проводити додаткові налаштування, такі як наприклад, керування проектором за допомогою тачпада, регулювання різкості, вибір відеорежиму, управління 3D параметрами тощо. Також з додатку можна керувати переглядом кінофільмів, записом та відправленням на проектор музики, фото та відеофайлів зі смартфона.

Вручну об’єктив теж можна трохи регулювати, але, як це часто буває, європейський користувач не завжди інтуїтивно може зрозуміти логіку китайських інженерів. Ось і тут, дотумкати без півлітри, навіщо у комплекті до XGIMI H1 йде маленька шпилька, на кшалт тих, що ними виймають нано-сімки зі смартфонів, дуже непросто. Але саме нею можна підстроювати об’єктив (щоправда тільки у діапазоні 7 відсотків), встромивши згадану шпильку в ледь примітний отвір у кільці на об’єктиві. Ми не можемо не приділити увагу цій, на перший погляд, незначній інформації, оскільки користувачі може й не стануть часто підкручувати об’єктив (легше просто трохи пересунути сам проектор), але ж напевно знайдуться питливі уми, що будуть бозна в якій частині XGIMI H1 шукати місце для сімки та вчитуватись у ієрогліфи інструкції з намаганням зрозуміти – як за допомогою цього ящика можна ще й дзвонити.

З цікавого також відмітимо режим аеромиша, що реалізується переміщенням у просторі гіроскопічного пульта дистанційного керування. У додатку на смартфоні цей режим дублюється завдяки тачпаду. А ще на нижній частині пульта є цікава кнопка Alt, після натискання на яку можна підстроювати різкість кнопками регулювання гучності. У той же час, для внутрішнього ринку ця кнопка має позначення Fn, дозволяючи за допомогою кнопки “мікрофон” здійснювати голосове керування проектором. Але ця можливість – тільки для внутрішнього ринку, тож не треба щосили тиснути на кнопку “мікрофон” та кричати на неї, вимагаючи якось відреагувати, якщо у вас на пульті написано не Fn, а Alt.

Інтерфейс XGIMI H1 має, на наш погляд, усі необхідні можливості для повноцінної комунікації: 2 HDMI-виходи, USB 2.0 та USB 3.0, аудіо-вихід, порт Ethernet, Bluetooth 4.0 (завдяки якому можна використовувати проектор як якісну дистанційну колонку для програвання музики) та вбудований Wi-Fi модуль (802.11 a/b/g/n/ac). Не буде необхідності у користувачів і купувати “батарейки” для пульту – заряджання вбудованого в нього акумулятора здійснюється через роз’єм micro-USB. Навіть USB-кабель іде спеціально для цього у комплекті проектора. Краще б мабуть “шнурок” HDMI поклали. Ну, ні, той ні.

Зате зовсім непоганий 4-ядерний чіпсет Mstar 6A928 Cortex-A17 поставили, що в комбінації з графічним процесором Mali-760MP4 та 3 Гб оперативки, хоч і не виграють Формулу 1, але і гальмування відеопотоку не повинні допустити, навіть під час роботи з ISO-образами Blu-ray дисків. Внутрішнє сховище у 16 Гб видається, щоправда, дещо замаленьким з огляду на можливі розміри сучасних відеошедеврів, але пропускна спроможність сучасних слотів та постійне здешевлення зовнішніх носіїв робить цей недолік не таким вже й критичним.

Треба підказати виробникам додати у проектор машину для приготування попкорна, і можна буде вважати, що систему “Розумний кінотеатр” майже створено. Приємного перегляду!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.