По кому дзвонить смартфон?

“У меня зазвонил телефон. – Кто говорит? – Слон…”. Отакої нісенітниці нафантазував колись Корней Чуковський, жодним чином не припускаючи, що розмова зі слоном по телефону – це майже ніщо у порівнянні з можливостями нинішніх смартфонів. У яке “диво дивне” нині перетворився прилад, що мав лише забезпечувати передачу голосової інформації на відстань, ми всі знаємо. Але ж що далі, які перспективи розвитку галузі розумних телефонів, та й взагалі, куди може завести людство неспинний технічний прогрес? Вчені (та й не такі вже вчені) дають прогнози на будь-який смак – від створення машинного раю для людини на Землі до мало не миттєвої загибелі людства, яке буде моментально визнано непотребом тим самим штучним інтелектом, розвитком можливостей якого ми так захоплюємось. І критичною стане та мить, коли штучний інтелект почне саморозвиватися. Що ж штовхає винахідників, заплющивши очі на цю, не таку вже й фантасмагоричну, небезпеку, не проводячи детальних досліджень щодо можливих наслідків, стрімголов пірнати у вир можливостей, які відкриваються перед ними?

Є три кити…

Не претендуючи на оригінальність, дозволю собі висловити припущення, що головним стимулом технічного розвитку на сьогодні є, як це не печально, не прагнення знань та відкриттів, а банальна жага наживи. Так, звісно, є суб’єктивні причини такої зміни цінностей у людей, що причетні до розвитку технологій та проведення наукових досліджень. Зростає конкуренція, корпорації ведуть справжні війни за свій “шмат пирога”, і тут їм вже не до аналізу небезпек.

надвиробництво і надспоживання вкриває світ непотрібом

До недавніх пір, так чи інакше, становище згладжувалося стрімким приростом населення планети. Але економічні кризи, які надто вже почастішали останнім часом, призвели до того, що значна кількість потенційних покупців смартфонів такими вже не є – їм аби на кусень хліба заробити. Та й приріст іде вже не такими скаженими темпами, як колись. Презервативи подешевшали та стали доступнішими, чи що? І от вже Китай терміново послаблює політику “Одна родина – одна дитина”. В Японії соціологи в шоці від кількості осіб дітородного віку, які віддають перевагу віртуальному сексу та “близькому” спілкуванню з роботизованими подружками, яких завдяки впровадженню новітніх технологій вже майже неможливо відрізнити від справжніх сексуальних партнерів. В Іспанії бордель із штучними красунями, попри захмарні ціни, користується не аби-яким попитом. Ось тільки навчити роботів народжувати дітей ще нікому на думку не спало. А може вже спало? Толерантність суспільства до одностатевих шлюбів, знову таки, у ті ж ворота грає.

можлива щаслива змішана родина

Країни зі слаборозвинутими технологіями та низькими доходами населення, які весь дефіцит пенсійного фонду намагаються покрити за рахунок зростання народжуваності, взагалі волають: “Кохайтеся! Країні не вистачає…”. Мізків, швидше за все, декому не вистачає. Хто буде утримувати та заробляти на пенсії цим нині новонародженим через кілька десятків років? Екстенсивний шлях розвитку неодноразово демонстрував свою приреченість. Цілину вже “освоювали”. Досить!

До чого дійшов прогрес?

Побачивши, що тільки за рахунок зростання кількості населення не вижити, корпорації майже одночасно переключились на один з найпоширеніших нині напрямків дій щодо отримання надприбутків – постійні “революційні” оновлення покращень та покращення оновлень. Тільки-тільки відвантажується перша партія якоїсь довгоочікуваної “найновішої та найрозумнішої” моделі смартфона, як компанія-виробник починає нове бомбування ринку офіційними та напівофіційними заявами, анонсами тощо щодо чогось ще більш чудернацького та “шматуючого мізки”, що має бути втілене у новому виробі. Але ж і цей шлях потроху перестав давати такі швидкі результати, як раніше. Чому? Як це не дивно звучить, але, на мій погляд, дуже багато якісних та надійних гаджетів та інших технологічних витворів понавипускали.

можливо, вигляд Кортани – головний маркетинговий успіх Microsoft, що зробить продажі вибуховими, принаймні серед чоловіків.

Перестаралися. І вже жодні “батоги та пряники” не в змозі, наприклад, заставити користувачів перейти з вдало зробленої 7-ї версії Windows на розрекламовану “десятку”, не кажучи вже про оте бозна що – Vista. А багато хто і з ХР розставатися не спішить. Ні вмовляння Microsoft не допомагають, ні погрози (та навіть реальні дії) щодо припинення підтримки старих версій. Ставка на жадібність теж не зіграла. Windows 10 спочатку навіть безкоштовно пропонували отримати користувачам попередніх ліцензованих версій. Коли ж побачили, що це не допомагає, почали роздавати чи не всім охочим. Але, здається, на рівень продаж, що мали у свій час Windows 7 та ХР, так і не вийшли. “Краще – ворог того, що і так добре” – і нікуди від цієї споконвічної людської мудрості виробникам не подітись, доводиться становитись ще більш вигадливими.

І вони вигадали…

“Не миттям, так катанням”, гроші ж не пахнуть. Не хочуть користувачі викидати надміру надійні пристрої? Не питання робити їх менш надійними! Моя улюблена машинка Тойота Корола свій вже 9-й рік експлуатації доїжджає без проблем на рідному акумуляторі Panasoniс та встановлених ще на заводі свічках. І це, не дивлячись на якість вітчизняного бензину. Поцікавившись у дилерському центрі якістю та надійністю сучасної модифікації тієї ж Короли, почув, що нинішні акумулятори розраховані максимум на 4 роки роботи, а свічки взагалі бажано запасні з собою постійно возити. Та й у цілому машинки нині стільки без більш-менш серйозних ремонтів не їздять. І так майже у всьому. Озирніться! Приріст населення у світі сповільнюється, а грошенят корпораціям заробити, ой, як хочеться. Тож не дивина, що термін надійної роботи сучасної техніки виробниками обмежується свідомо. Не треба отже дивуватись, що ваш смартфон “наказує довго жити” майже відразу після закінчення гарантійного терміну експлуатації, а в сервісному центрі ви з подивом довідуєтесь, що ціна ремонту набагато перевищую залишкову вартість пристрою. Висновок щодо того, що з цим робити, вам нібито ніхто не нав’язує, ви цілком “самостійно” приймаєте рішення – піти та купити новий гаджет.

Шукайте жінку

А ще розробники смартфонів у гонитві за прибутком не цураються використовувати найпотаємніші людські бажання та пристрасті. Ось чим керувались винахідники 3D Touch, яка дозволяє при різній силі натискання на сенсорний екран надавати різні можливості продовження роботи? Звідки вони знали, що ця функція так сподобається користувачам? Мабуть згадали анекдот, у якому студентка на іспиті з англійської наводить приклад порівнювальних ступенів прикметника “глибокий”: “deep, deeper, deepest,… satisfaction!” А усі ці “помічниці” на кшалт Siri від Apple, Alexa від Amazon, Bixby від Samsung, Cortana від Microsoft тощо? Такі вже чутливі, ласкаві та інтелектуально розвинуті! Ловлять кожне слово, майже кожну думку вгадують, тільки що мінет ще не роблять… Чи я щось пропустив?

майор Кусанагі – втілення поєднання живого розуму з штучним тілом. чи навпаки. ви мене слухаєте, чи ні? досить дивитися ТУДИ…

Екосистема, або до чого все йде

Що ж стосується безпосередньо смартфонів, то навіть їх найпалкіші шанувальники, які ладні за нову модель улюбленого бренду останню нирку продати, з великим трудом підбиратимуть аргументи у суперечці про те, що їх розумні телефончики залишаться нікому не потрібними, коли вчені таки втілять у життя плани організації керування електронними приладами завдяки енергетичному зв’язку з мозком людини. Відповідні дослідження, судячи з усього, ідуть повним ходом. Бідна овечка Доллі! Ії штучне створення на той час теж здавалось дивом, всесвітньою науковою революцією. А тепер клонування планують мало не у шкільних лабораторіях дозволити проводити. Тож, і перетворення мозку людини у супер центр, керуючий усіма можливостями оточуючих електронних пристроїв, через декілька років може стати чимось буденним та звичним. А функцію передавання голосової інформації у смартфонів скоро заберуть, і це вже без всяких сумнівів. Якщо кілька років назад почали імплантувати телефони до зубів людини, то можна тільки уявити, куди ще ці навіжені вчені додумаються їх вставити. Деякі користувачі можуть навіть забажати збереження функції вібродзвінка у такому телефоні. Його, звісно, до зуба вже не запхаєш, проте можна буде натомість отримати ідеальне поєднання корисного з приємним.

якщо помістити інтернет речей прямо до головного пульту керування- мозку? чи не спілкувалися люди весь час свого існування з хмарою без посередників?

Якщо смерть смартфонів, у не такому вже й далекому майбутньому, вважається питанням майже вирішеним, то для Екосистеми Xiaomi переміщення центру керування безпосередньо до мозку людини може додати нових перспектив.

Тільки уявіть – усе буде, як у того ж Чуковського:

“И сейчас же брюки, брюки

Так и прыгнули мне в руки.

А за ними пирожок:

“Ну-ка, съешь меня, дружок!”

А за ним и бутерброд:

Подскочил – и прямо в рот!”

Ось у кого китайці ідеї “Розумного будинку” поцупили! Мабуть вище керівництво Xiaomi знає щось таке, що невідомо іншим. Може мені тільки це ввижається, але в компанії вже не так активно, як раніше, просувають нові лінійки смартфонів. А от напрямок на створення Інтернету речей розвивається просто шаленими темпами. Причому настільки шаленими, що модель “Розумний будинок” стає завузькою. Починають виділятися підсистеми на кшалт “Розумної кухні”. І поле для діяльності тут дуже широке. У перспективі бачиться виокремлення таких підсистем, як “Тренажерна зала”, “Відпочивальня”, “Розумна столова кімната”, “Центр розваг”, “Дитяча кімната” та навіть “Розумна сауна”. Чому б ні? Там є потреба у багатьох розумних речах, якими можна буде керувати тільки силою думки.

Але фінальний акорд у розвитку Екосистеми, на моє глибоке переконання, повинне зіграти створення “Розумної Жінки” (Smart Woman). Ось тільки не впевнений, чи її інтегрують тільки до “Розумної кухні”, розвиток якої планується доручити дочірній компанії VioMi, або до “Розумної сауни”, чи Xiaomi таки навісить на неї повне керування “Розумним будинком” разом з усією Екосистсемою та Інтернетом речей? У будь якому разі, зі Smart Women, чи поки що без неї, за Екосистемою майбутнє.

Тож, коли ваш смартфон задзвонить наступного разу, спитайте себе: “По кому той подзвін? Може він дзвонить по собі?” )))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.