Компанія Xiaomi заявила про амбітні цілі в впровадженні доступності інформації

21 грудня в Пекіні відбулося установче засідання Комітету з доступності інформації. Хонг Фен (Hong Feng), співзасновник і старший віце-президент Xiaomi, був обраний заступником голови Комітету. Лі Вейсін (Li Weixing), старший директор з досліджень і розробок мобільних телефонів, був запрошений для участі та виступив з промовою під назвою «MIUI Information Accessible Growth», в який розповів про досвід Xiaomi в галузі інформаційної доступності.

Нижче наводимо уривки з промови Лі Вейсіна.

“Пані та панове, експерти, гості, добрий ранок!

На початку розвитку MIUI я працював над цим проектом, тож добре знайомий зі зростанням доступності інформації, яка впроваджена в MIUI.

На сьогодні MIUI випустила дев'ять основних версій. У фазі від MIUI 1 до MIUI 4 ми мало замислювались над проблемою доступності інформації, і більше зосереджувались на оптимізації та покращенні операційної системи Android. Але ми внесли деякі цілеспрямовані покращення у наші перші операційні системи завдяки корисним порадам експерта з доступності інформації Baoyi.

Починаючи з MIUI 5 ми провели повну реконструкцію нашої фірмової інтерфейсної надбудови над Android, це відчули наші користувачі, але цього було замало підтримки доступності інформації.

Оскільки продукти MIUI є інтернет-продуктами, тому ми швидко реагуємо на відгуки та виправляємо проблему. Тож у MIUI 5 ми отримали більше відгуків, та відзначили, що поліпшення MIUI 5 були схвалені великою кількістю користувачів з ослабленим зором.

Коли MIUI 7 була презентована, нам надіслали дуже велику кількість відгуків та навіть фотографій на підтримку наших змін. Це зворушило нас. Позитивний зворотний зв'язок та взаємодія з боку користувачів сприяв розвитку операційної системи з точки зору доступності.

Наприклад, щоб відповісти на виклик, зелена віртуальна кнопка ковзає і вібрує, щоб показати користувачеві, що потрібно робити. Проте, для людей з вадами зору цього недостатньо. Функція читання екрану Android повідомить користувачеві, що є елементом управління і як їм користуватися. Таким чином, ми представили інший тип взаємодії для поліпшення доступності інформації.

Починаючи з квітня 2017 року ми проводили щомісячну статистику доступності та узагальнювали відгуки, щоб спланувати наступні дії. Тож тепер доступність інформації в MIUI – впорядкована і розпланована робота.

Далі наша робота по забезпеченню доступності в основному буде спрямована на прориви за трьома напрямками: по-перше, це стандартизація, ми хочемо мати можливість брати участь в обговореннях стандартів на державному рівні та їх конкретної реалізації, по-друге, ми працюємо над покращенням розпізнавання мови. Трете, це розробка штучного інтелекту, що дозволяє людям з ослабленим зором без будь-яких операцій управляти своїм телефоном.

Нагадаю ще раз одну з місії Xiaomi: «Нехай все насолоджуються наукою і технологією». Наш обов'язок полягає в тому, щоб зробити хорошу роботу по доступу до інформації. Нам ще багато чого потрібно зробити, щоб забезпечити доступність інформації, оскільки компанія Xiaomi була створена всього сім років тому. Сподіваюся, ми й надалі зможемо разом з керівництвом, експертами, розробниками, робити свою роботу ще краще”.

 

До речі, від себе додамо, що фахівці української компанії NIS тісно взаємодіють з програмістами Xiaomi, які займаються розробкою платформи MIUI, тож вони сприяють розширенню доступності інформації у телефонах та інших мобільних пристроях Xiaomi, які використовуються по всьому світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.