Екосистема Xiaomi піклується про екологію. І нам вже час це зробити.

Якщо шкода від глобального потепління ще досить часто вважається значно перебільшеною, особливо такими відомими екологами, як Дональд Трамп, то забруднення навколишнього середовища, а також його вплив на здоров’я людей вже давно, якщо і стає предметом дискусій, то тільки у таких контекстах: “від чого людство вимре раніше – від забруднення повітря, відсутності питної води, чи від неконтрольованого вживання генно-модифікованих продуктів?” або “чи допоможе роздільне збирання сміття хоч трохи захистити наших дітей та онуків від таких шкідливих залишків електронних виробів та джерел живлення, як свинець, миш’як, ртуть тощо, чи, у порівнянні з тим атмосферним пеклом, яке створюють викиди заводів та автомобілів, отрута з “електронного сміття” – то краплина у морі, і нею можна нехтувати?”. Добре, що є компанії, такі як Xiaomi, які не витрачають час на участь у цих безплідних суперечках, а активно розробляють розумні прилади, що не тільки захищають людину від наслідків її ж діяльності, але і в цілому намагаються покращити цей світ, створюючи та розвиваючи справжню екосистему.

Якщо брак якісної питної води за останні десятиріччя примусив людство розглядати встановлення водяних фільтрів як обов’язкову складову будь-якого житла, то на очищенні повітря ми ще звикли економити. Навіть у таких містах, як Запоріжжя та Кривий Ріг, де сніг зимою падає вже чорним, а мешканці вважають металевий смак у горлі та скрип пилу на зубах чимось невід’ємним від поняття “рідна домівка”, квартирні фільтри для повітря є поки що дивиною. А даремно! То тільки у 19-му сторіччі О.С. Грибоєдов міг писати: “І дим вітчизни нам солодкий і приємний”. Не довелося йому жити у час, коли почали співати: “Горять мартенівські печі, і день, і ніч горять вони…”.

Шановні поціновувачі радянської пісенної романтики, а ви бачили як саме ці мартени горять? Ну ось так, зблизька? Якби довелося вам пройти поряд з ними сусідньою вулицею, вдихнути запахи, якими душить славне місто Запоріжжя Титано-магнієвий комбінат, Коксохім, Кремнійполімер та більше сотні інших заводів-гігантів, які у радянську епоху будували прямо посеред житлових кварталів, а фільтрація викидів з яких і нині залишається на рівні 50-х років минулого сторіччя, мабуть вже не так би переймалися “задушливим автомобільним смогом” на вулицях, скажімо, Києва.

Але ж то дурне діло – сперечатися, кому скрутніше живеться та гірше дихається. Якщо гора не йде до Магомета…

У таких країнах, як Китай, Індія та Японія, де в результаті перенаселення та виникнення величезних мегаполісів постійний смог вже став незмінним супутником життя, навіть народилася така собі субкультура носіння захисних масок. Бо там вже на власних легенях добре відчули статистику, згідно з якою смертність, у масштабах всієї нашої, колись “блакитної”, планети від легеневих хвороб, викликаних забрудненим повітрям, вийшла на п’яте місце після смертності від таких ризиків, як паління, високий кров’яний тиск, погане харчування тощо.

Мало того, що пройтись вулицею у захисній масці там ніхто не соромиться, молодь навіть наввипередки приміряє маски найрізноманітнішого дизайну та конструкції. Треба ж у життя вносити радість та веселощі, бо інакше – на що воно взагалі потрібно? Одягнеш захисну маску від Xiaomi, вдихнеш очищеного повітря, і життя ніби налагоджується. А ще такі маски і від алергічних чинників, типу тополиного пуху та пилу амброзії, захистити можуть.

І встановлення у квартирах очисних фільтрів для повітря мешканці мегаполісів-мільйонників давно вже не вважають за примху. Бо фразу, що мабуть набила оскомину, “здоров’я не купиш” не тільки на власних гаманцях добре встигли відчути, але і на величезній кількості родичів, друзів та знайомих, які з кожним роком стали все частіше та важче хворіти на різні легеневі хвороби. Недарма там такі компактні смарт-прилади, як очищувач повітря Mi Air Purifier 2, користуються шаленим попитом. І нам би слід до нього придивитись. Бо попри невеликі розміри, його система очистки працює бездоганно: циліндричний фільтр ефективно всмоктує повітря з усіх напрямків, а тришарова конструкція видаляє частинки більші, ніж усього 0,3 мкм, завдяки фільтру високої щільності EPA від японського виробника Toray, в той час, як активоване кокосове вугілля всмоктує формальдегід, неприємний запах та інші шкідливі речовини.

Додаток Mi Home (Android і IOS) дозволяє не тільки керувати роботою очисника на відстані та програмувати його роботу, але і отримувати додаткові дані про стан повітря у приміщенні завдяки вбудованим датчикам температури і вологості. Якихось 10 хвилин – і повітря в кімнаті площею 20 квадратних метрів чисте! А ще додаток своєчасно повідомить вас про те, що фільтр потребує заміни. Xiaomi постійно працює над збільшенням енергоефективності своїх приладів. Друга модель очисника витрачає електрики на 58% менше за Mi Air Purifier першого покоління і споживає усього 4 Вт, що навіть менше, ніж потребує енергоощадна лампочка.

Але ж, попри постійно зростаючу надійність, усім електронним приладам колись приходить гаплик. І на наше глибоке переконання, порівнюючи шкоду від їх неправильної утилізації із забрудненням довкілля заводами, тепловими електростанціями та нашими чотириколісними друзями, потрібно робити все, що ми можемо зробити для нашої дивовижної планети. І океани від пластика очищувати, і відновлювальні джерела енергії вдосконалювати, і батарейки, люмінесцентні лампи, монітори та багато, багато іншого електронного непотребу правильно утилізувати.

Тим більш, що і надзусиль для цього зараз прикладати не треба, і у дальню далечінь везти свій мотлох теж. Ось вона, поряд – розвинена система утилізації усіх можливих шкідливих для довкілля електронних пристроїв, що віджили свого віку. Сервісний центр компанії NIS утилізує комп’ютери і всіляку оргтехніку, так само компанія надає повний пакет бухгалтерських документів для оформлення офіційної утилізації та списання брухту. Також NIS самостійно запропонує правильне рішення і план по утилізації. Та ще й кави можуть налити, дякуючи, що долучаєтесь до захисту свого майбутнього та майбутнього своїх нащадків. Але за кавою черга велика, тож підіймайтесь вдосвіта, і мерщій переходьте за посиланням . Бережіть себе, і природу – мати вашу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2020 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.