Бездротовий зв'язок із швидкістю думки? Це вже можливо!

Уявіть, що у вашому смартфоні стоїть чіп, який дозволяє вам завантажити фільм у високій роздільності розміром 20 гігабайт за 20 секунд. Вважаєте це неможливим? Але така технолгія вже існує і навіть використовується вже декілька років. Вона називається Gi-Fi і є наступним кроком у швидкостях бездротової передачі даних. 

В чому секрет цієї технології і як вона може впливати на наше життя?

Спершу, ніж відповісти на це питання, згадаємо історію розвитку передачі даних.

1. Кабельна технологія. Вона існує з початку 19 сторіччя. Це звичні для нас способи передачі електричного струму, а також, модульованого сигналу (звуку, відео). У 1970-х роках було винайдено спосіб передачі сигналу майже без втрат за допомогою фібер-оптичних систем.

2. Бездротова технологія. Вперше бездротова технологія передачі сигналу відбулася наприкінці 19 сторіччя під час експериментів Тесли і Фарадея з індукцією, але практично її застосував Марконі у своєму прототипі радіо-передавача.

Звичні нам протоколи Bluetooth та Wi-Fi з'явилися у 1980-ті роки. Технологія Bluetooth почала масово використовуватися лише у 1994 році, а повноцінний Wi-Fi по протоколу IEEE 802.11 – у 1991 р.


3. Wi-Max технологія. Wi-max – це технологія Wireless MAN, технічно відома як IEEE 802.16. Wi-max призначений для забезпечення швидкості передачі даних від 30 до 40 мегабайт на секунду. Він підтримує частотний діапазон 2-11 ГГц, використовуючи пропускну здатність каналу від 1,25 до 20 МГц, яка має робочу відстань до 50 км. Ця технологія започаткована у 2001 році.

Але тепер є більш потужна технологія. 

Розглянемо як вона працює. Всі технічні подробиці ТУТ.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

© 2019 . Всі права захищені.

Настоящим заявляем, что этот посвящен MIUI, но не относится к Xiaomi Inc., или любой из ее аффилированных организаций для продажи продуктов Xiaomi Inc.